W czwartek 21 marca odbędą się "wybory" rektora UWM. Przypomnę, że o reelekcję ubiega się dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM a jego kontrkandydatką jest prof. dr nauk med. Joanna Wojtkiewicz. Głosować będzie 92 elektorów, w tym 50 członków "starego" Senatu UWM. Na UWM i w innych polskich uniwersytetach tradycją jest debata kandydatów przed wyborami. Po raz pierwszy w historii uniwersytetów na UWM taka debata się nie odbyła. Dlaczego?
Najpierw poznajmy wersję rektora UWM Jerzego Przyborowskiego, przedstawioną na jego spotkaniu z wyborcami 15 marca. Rektor, zanim przeszedł do tej kwestii najpierw poruszył sprawę zajścia, które miało miejsce po prezentacji przez niego programu wyborczego. Po tej prezentacji, która trwała 1 godz i 14 minut, o głos poprosił - tak się przedstawił, student wydziału prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz fizyki UMK w Toruniu - Jakub Izdebski, wcześniej, przez rok był uczniem Uniwersyteckiego XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, podległego UWM i po I klasie przeniósł się do I LO w Olsztynie, jak twierdził, z powodu szykan i prześladowań ze strony nauczycieli, na które miała nie reagować dyrektorka.
Na spotkaniu domagał się od rektora wyjaśnienia, dlaczego nie odpowiada na jego liczne pisma, w których stawia zarzuty dyrektorce uniwersyteckiego liceum. Rektor odparł, że nie zna sprawy i nie jest to miejsce i czas, na zajmowanie się taką sprawą, a skoro student skierował sprawę do sądu, to spór rozstrzygnie sąd. Student jednak domagał się nadal odpowiedzi i nie chciał oddać mikrofonu. Prof. Wojtkiewicz, tak jak i pozostali uczestnicy spotkania, głównie członkowie Senatu UWM, byli zaskoczeni tą sytuacją. Zapytałem prof. Wojtkiewicz, czy zna tego studenta i czy wiedziała, że planuje przyjście na to spotkanie? Odparła, że pierwszy raz widzi go na oczy.
Zarządzono 5-minutową przerwę, wezwano straż a następnie policję. Po godzinie przeniesiono spotkanie z Auli im. Dietrichów do Sali Teatralnej. Na dalszy ciąg spotkania z rektorem strażnicy mnie nie wpuścili. Wyraźnie zmieszani tłumaczyli, że dostali takie polecenie od prorektora, że "tego dziennikarza nie wolno wpuścić na salę". Jak ustaliłem, polecenie wydał prorektor Mirosław Gornowicz.
Dzięki innym osobom, które wpuszczono na salę, dysponuję nagraniem wystąpienia rektora. Przytaczam stenogram tego wystąpienia. Rektor nawiązał na wstępie do zajścia z udziałem studenta:
- Ściągnięcie celowe tego typu sytuacji na spotkanie, ktore wymaga zachowania powagi, ja całą moca tego nie akcpetuję i nie wiem, czy pani profesor to akceptuje czy nie! Ale uważam, że jest niegodne, niegodne! - mówił wzburzony rektor.
Na te słowa wstała prof. Wojtkiewicz i idąc w kierunku rektora powiedziała:
- Przepraszam, panie rektorze, ale w tym momencie pan mnie zniesławia...
Rektor (przerwał): Nie zniesławiam. Pytam, czy pani się pod tym podpisuje? TAK czy NIE! - zapytał tonem kategorycznym. - Zadałem pytanie.
- Pan mnie obraża - powtórzyła prof. Wojtkiewicz (na jej słowa sala zareagowała śmiechem).
- Panie Jastrzebski, to jest śmieszne - zapytał Andrzej Adamowicz, pełnomocnik prof. Wojtkiewicz, dyrektora gabinetu rektora, który śmiał się najgłosniej.
Rektor: Odmawiam!
Następnie rektor przeszedł do sprawy debaty kandydatów.
- Zostało mi wręczone dzisiaj pismo (prof. Wojtkiewicz po przybyciu do auli Dietrichów na spotkanie wyborcze rektora, podeszła do rektora, przywitała się z nim i wręczyła zaproszenie na debatę kandydatów). Chcę poinformować o pewnej faktografii. Na posiedzeniu Senatu UWM, na którym było opiniowanie kandydatów na rektora, na tym posiedzeniu ze strony pani prof. Wojtkiewicz padła propozycja, żeby odbyła się debata kandydatów. Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej pan Marcin Dąbrowski powiedział, że Komisja wprawdzie nie podjęła uchwały w sprawie zorganizowania takiej debaty, ale skoro zostało to zgłoszone, to Komisja może się podjąć tego dzieła. Padło pytanie, czy ja się zgodzę. Odpowiedziałem, że tak. Taka debata rządzi się swoimi prawami i trzeba uzgodnić warunki.
- W następnym tygodniu wysłałem pismo do Komisji, że podtrzymuję mój zamiar udziału w takiej debacie i poprosiłem o przedstawienie warunków. Na to pismo Komisja podjęła uchwałę, że debata odbędzie się 18 marca i była prośba Komisji, żeby odpowiedzieć na tę uchwałę na piśmie w terminie. Odpisałem, że stawię się na debatę, ale nie mogę zgodzić się z terminem. Dlatego, że Komisja powinna działać na podstawie uchwały przyjętej przez Senat UWM, która dotyczy terminarza wyborczego. W dniu 15 marca, czyli dzisiaj, kończy się czas spotkań wyborczych, więc jako rektor nie mogę pozwolić na to, żeby w tej sprawie łamać nasze prawo.
- Byłem na Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich i dostałem informację, że Komisja podjęła decyzję o nieorganizowaniu debaty. Wcale się z tej decyzji nie ucieszyłem, ale gdy zapytałem, dlaczego, to dowiedziałem się, że pani profesor nie potwierdziła chęci uczestnictwa. Nie odpowiedziała na pismo.
Następnie rektor nawiązał do zaproszenia na piśmie do udziału w debacie, wręczonego przez prof. Wojtkiewicz w dniu 15 marca, tuż przed spotkaniem wyborczym rektora (na zdjęciu górnym moment wręczenia tego zaproszenia, od lewej prof. J. Wojtkiewicz, jej pełnomocnik A. Adamowicz, przewodniczący UKW M. Dąbrowski i rektor J. Przyborowski, fot A.Socha):
- Jak ja mam traktować takie rzeczy, jeśli proponuje się debatę 18 marca w restauracji "U Artystów" (śmiech na sali). Mając na uwadze, to co wydarzyło się przed chwilą, wybaczcie państwo, ale są pewne standardy. Pani profesor! Nie mogę i nie zrobię tego, to jest niepoważne. Uniwersytet jest miejscem prowadzenia debaty, a nie jakaś restauracja "U Artystów". Nie podejmę i możecie pisać sobie co chcecie, ale nie do końca, bo z całą mocą będę podejmował kroki. Koniec z tym!. Nie może tak być! To jest hucpa!. My mamy kształcić i wychowywać elity, na litość boską!
Rektor po tym okrzyku podniósł zaproszenie otrzymane od prof. Wojtkiewicz teatralnie do góry, pokazał całej sali i następnie położył je na stole.
- Odmawiam! - zakończył. Sala odpowiedziała burzą oklasków.
JAK UKW "organizowała" DEBATĘ KANDYDATÓW
Cofnijmy się teraz w czasie. Rzeczywiście, to prof. Wojtkiewicz zależało na debacie i to ona pierwsza wyszła z propozycją jej odbycia, na posiedzeniu Senatu UWM.
Poniżej korespondencja mailowa przewodniczącego Komisji z prof. Wojtkiewicz:
(Na zdjęciu przewodniczący UKW dr hab. Marcin Dąbrowski z WPiA UWM, na spotkaniu z prof. Wojtkiewicz w bibliotece w dniu 8 marca, fot. A.Socha)
Przewodniczący UKW do prof. Joanny Wojtkiewicz, środa 6 marca godz. 10:31
Szanowna Pani Profesor,
w załączeniu przesyłam skan pisma.
z wyrazami poważania
Marcin Dąbrowski
Odpowiedź pełnomocnika prof. Joanny Wojtkiewicz 7 marca 2024 10:13
Szanowny Pan
Marcin Dąbrowski
Przewodniczący UKW
Szanowny Panie, bardzo dziękuję za informację dotyczącą chęci zorganizowania debaty Kandydatów na Rektora UWM.
Prosimy o czytelne informacje dotyczące formuły spotkania.
W związku z tym, że Pan Piotr Szauer, jest nieobiektywny, nie zgadzamy się na jego udział w debacie jako moderatora.
Panie Przewodniczący, jeszcze raz prosimy o propozycje formuły debaty.
Chcę Pana poinformować, że posiadam ustne pełnomocnictwo, do podejmowania wszelkich działań związanych z WYBORAMI NA REKTORA PANI PRO. DR HAB. N. MED. JOANNY WOJTKIEWICZ.
Z poważaniem
Andrzej Adamowicz
Odpowiedź przewodniczącego, czw., 7 mar 2024, 12:27
Szanowni Państwo,
udzielenie ustnego pełnomocnictwa nie jest wystarczające. W pełni aktualne pozostają wymagania odnoszące się do tego typu dokumentu, wskazane w wiadomości z 6 lutego 2024 r.
Pragnę poinformować, że Pan Piotr Szauer jest pełnoprawnym członkiem Uczelnianej Komisji Wyborczej wybranym przez Senat UWM. Podczas pracy w UKW wykazał się wysokimi kompetencjami i bezstronnością wobec obojga Kandydatów. Nie mamy podstaw do uznania że jest osobą nieobiektywną. Jeżeli posiadacie Państwo wiedzę lub informacje, które świadczyłby o braku obiektywizmu proszę o ich przedstawienie.
Na chwilę obecną UKW nie podjęła żadnej decyzji w zakresie zasad i formuły debaty. W pierwszej kolejności zwróciliśmy się do obojga Kandydatów z pytaniami, czy chcieliby, aby UKW zorganizowała takie przedsięwzięcie, czy pragną wziąć w nim udział oraz o wskazanie dat.
z wyrazami poważania
Marcin Dąbrowski
Przewodniczący UKW
Odpowiedź prof. Joanny Wojtkiewicz czw., 7 mar 2024, 13:18
Dzień dobry,
Przesyłam pisemne pełnomocnictwo
Z wyrazami szacunku
JW
W dniu 7 marca prof. Wojtkiewicz wyjechała do Lidzbarka Warmińskiego na uroczystosć wręczenia jej nagrody i po powrocie późnym wieczorem nie obejrzała poczty. Następnego dnia 8 marca, rano, też nie otwierała poczty, gdyż szykowała się na godz. 11.00 na spotkanie wyborcze w bibliotece uniwersyteckiej. Był na niej obecny także przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej Marcin Dąbrowski. Kończąc spotkanie prof. Wojtkiewicz, jej pełnomocnik Andrzej Adamowicz powiedział:
„Korzystając z obecności na spotkaniu pana Dąbrowskiego, przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej, chcę poinformować, że pani prof. Wojtkiewicz chce debaty z panem rektorem. Pan przewodniczący twierdzi, że debata nie może się odbyć, bo nie odpowiedzieliśmy na maila w dniu wczorajszym (7 marca), czy wyrażamy chęć na odbycie takiej debaty. My cały czas podtrzymujemy chęć do odbycia takiej debaty i namawiamy pana przewodniczącego, by komisja zorganizowała taką debatę dwóch kandydatów".
Po spotkaniu zapytałem przewodniczącego Uczelnianej Komisji Wyborczej dr hab. Marcina Dąbrowskiego, dlaczego debata nie może się odbyć?
- Bo prof. Wojtkiewicz nie odpowiedziała na maila Komisji - odparł przewodniczący Dąbrowski.
Po wystąpieniu rektora w dniu 15 marca, wysłałem pytanie do przewodniczącego Dąbrowskiego, dlaczego w piśmie do kandydatów wyznaczył termin debaty na dzień 18 marca, skoro Uchwała Senatu UW określiła czas kampanii wyborczej kandydatów w terminie od 7 do 15 marca? Przewodniczący nie odpowiedział.
DLACZEGO PROF. WOJTKIEWICZ ZAPROPONOWAŁA DEBATĘ "U Artystów"?
Po tym, jak przewodniczący Komisji uznał, że nie będzie organizował debaty, prof. Wojtkiewicz postanowiła sama ją zorganizować i zleciła to zadanie swojemu pełnomocnikowi Andrzejowi Adamowiczowi. Pełnopmocnik nie zwrócił się do przewodniczącego Komisji z prośbą o udostępnienie sali na terenie UWM, gdyż, jak mi tłumaczył, od samego początku kampanii miał problemy ze strony przewodniczącego na uzyskanie sal na spotkania wyborcze dla prof. Wojtkiewicz. Uznał więc, że i teraz sali na UWM nie dostanie.
Zaczął szukać sali "na mieście". Zwrócił się do starosty olsztyńskiego Andrzeja Abako, ale ten odmówił, bo u niego "dach przecieka" (w domyśle, "wiesz, nie chcę sobie psuć relacji z rektorem").
Następnie zwrócił się do Urzędu Woewódzkiego. Wydział Obsługi Urzędu w dniu 14 marca mailem o godz. 10.45 odpowiedział Adamowiczowi: "Uprzejmie informuję, iż Pani Dyrektor Generalny wyraziła zgodę na użyczenie dla Państwa sali 52 (konferencyjna na parterze) mieszczącej się w budynku W-M UW na debatę".
Ale po godz. 16.00 tego samego dnia Adamowicz dostał SMSa od rzecznika prasowego wojewody Szymona Tarasewicza, że nie mogą dać sali, bo za późno wpłynęła prośba o nią.
"Niestety za krótki odstęp czasu, by móc udzielić patronatu i sali".
W desperacji wynajął salę na Starym Mieście, w kawiarni "U Artystów".
KOMENTARZ
1. Mimo, że debaty kandydatów na rektora odbywały się zawsze (Takie debaty kandydatów w każdych innych wyborach w Polsce są czymś oczywistym, począwszy od debaty na kandydatów na prezydenta RP, premiera RP a skończywszy na kandydatach na wójta. Do tej pory nie odbyła się taka debata tylko raz, w ostatnich wyborach parlamentarnych na wezwanie lidera PO Donalda Tuska nie odpowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński) i powinno być czymś oczywistym. Jednak UKW w pierwszej swojej uchwale jedynie określiła terminarz spotkań wyborczych kandydatów, bez wyznaczania daty debaty "face to face".
2. Z inicjatywa odbycia takiej debaty wystąpiła prof. Joanna Wojtkiewicz i dopiero po uzyskaniu zgody Rektora, Komisja podjęła się jej organizacji.
3. Dlaczego Komisja wyznaczyła termin takiej debaty na 18 marca, skoro doskonale wiedziała, że kampania musi się zakończyć w dniu 15 marca?
4. Dlaczego przewodniczący Komisji uznał, że nie przyjęcie jako moderatora debaty pana Piotra Szauera oznacza rezygnację z debaty? Dlaczego nie zaprosił na spotkanie pełnomocników obu kandydatów, by ustalić osobę moderatora, która odpowiadałaby obu stronom oraz przebieg takiej debaty?
5. Skoro dla rektora nie do przyjęcia było odbycie debaty "U Artystów", dlaczego nie zaproponował jakiejś sali na UWM? Uczelnia ma ich setki. Mógł też zaproponować odbycie tej debaty tego samego dnia 15 marca po południu, gdyby rzeczywiście chciał do niej stanąć.
6. Rektor w swoim wystąpieniu powiedział: "My mamy kształcić i wychowywać elity, na litość boską!" Dał pan pokaz tego wychowania insynuując publicznie prof. Wojtkiewicz udział w wystąpieniu na pana spotkaniu studenta Jakuba Izdebskiego. Chyba że mierzył Pan swoją miarą? Jest taka paremia prawnicza: "is fecit, cui prodest" (ten jest sprawcą przestępstwa, komu przyniosło korzyść). Jaką korzyść przyniosła pani profesor ta "zadyma" w wykonaniu studenta? Żadnej. Tylko pan na niej zyskiwał w oczach zdenerwowanych i zniesmaczonych uczestników spotkania, głównie Pana zwolenników. Ja też byłem tym zdenerwowany, bo straciliśmy godzinę. W żaden sposób to zamieszanie nie mogło i nie zaszkodziło Panu. Raczej skłonny byłbym przyjąć, że to prowokacja wymierzona w panią profesor, żeby ją pogrążyć w oczach pana elektoratu, by po wszystkim mógł Pan oskarżenie skierować w jej stronę. Pan przecież doskonale wie, że wcześniej ten student wielokrotnie nachodził uniwersyteckie liceum i też trzeba było wzywać straż i policję, żeby go wyprowadzić poza teren szkoły. Czy tam też posyłała go pani profesor? "Na litość boską", że Pana zacytuję, trochę logicznego myślenia.
Poznałem Panię Profesor w 2019 roku, gdy zacząłem się zajmować tematem komercjalizacji tzw. terapii komórkowych na terenie szpitala uniwersyteckiego. Rozmawialiśmy wiele godzin na temat sytuacji na Wydziale Lekarskim i nie mam wątpliwości, że Pani Profesor jest osobą o bardzo wysokiej etyce. Za wierność zasadom moralnym zapłaciła i płaci na UWM wysoka cenę. Insynuowanie jej, że stoi za zakłóceniem Pana spotkania, jest podłe.
Adam Socha
Rektor zabronił nagrywania jego spotkania z wyborcami
Rektor UWM dr hab. Jerzym Przyborowskim, prof. UWM, w odróżnieniu od prof. Wojtkiewicz nie wyraził zgody na nagrywanie jego spotkania wyborczego w dniu 15 marca. Na moje pytanie do przewodniczącego UKW, przed tym spotkaniem, czy zostaną wpuszczeni na to spotkanie dziennikarze, z możliwościa jego rejestrowania, przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej Marcin Dąbrowski odpowiedział tak:
"Jako dziennikarz powinien Pan znać treść art. 14 ustawy z 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe, z którego wynika zakaz publikowania i rozpowszechniania informacji utrwalonych za pomocą zapisów fonicznych i wizualnych bez zgody osób udzielających informacji.
Takiej zgody uczestnicy spotkania nie wyrazili. Na spotkanie, o którym mowa powyżej, dziennikarze zostaną wpuszczeni.Natomiast program spotkania nie przewiduje możliwości zadawania pytań przez przedstawicieli mediów. Jest to spotkanie wyborcze ze wspólnotą akademicką, zorganizowane przez Uczelnianą Komisję Wyborczą na podstawie § 6 ust. 1 pkt 8 ordynacji wyborczej UWM, w celu prezentacji programu wyborczego Kandydata i prezentacji jego osoby. Wskazany przepis nie przewiduje, że UKW organizować będzie spotkania z przedstawicielami środków masowego przekazu. Innymi słowy spotkanie kandydata ze wspólnotą akademicką nie jest konferencją prasową dla przedstawicieli mediów, w której Kandydat będzie udzielał odpowiedzi na pytania dziennikarzy. Pytania związane z wyborami proszę kierować do Rzecznika Prasowego UWM".
ODPISAŁEM:
"Z mojej wiedzy prawniczej na ten temat wynika, że zgodnie z artykułem 81 "ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych" można nagrywać bez konieczności uzyskania zgody, jeśli chodzi o osobę powszechnie znaną w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych. Zacytuję fragment przepisu:
"Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych"
Wedle różnych komentarzy prawniczych do tego przepisu niewątpliwie Rektora można zaliczyć do osób powszechnie znanych i podczas prezentacji swojej osoby będzie on wykonywał działania w związku z pełnieniem funkcji publicznej, w szczególności zawodowej. Dlatego uważam, że w tym wypadku można nagrywać i robić zdjęcia pomimo braku zgody Rektora.
Odpowiedż przewodniczącego UKW
Szanowny Panie,
odpowiadając na Pana e-mail i odnosząc się do jego treści należy wskazać następujące kwestie:
1) Po pierwsze - myli Pan pojęcia "rozpowszechniania informacji" z ustawy prawo prasowe i "rozpowszechniania wizerunku osoby publicznej" z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Są to dwa różne terminy prawne. Możliwość rozpowszechniania wizerunku osoby publicznej nie daje Panu prawa do nagrywania przebiegu spotkania i rozpowszechniania informacji uzyskanych podczas jego przebiegu bez zgody zainteresowanych osób.
2) Następnie pragnę wskazać, że Pan dr hab. Jerzy Przyborowski, prof. UWM - na spotkaniu w dniu 15 marca nie występuje w roli Rektora UWM, tylko w roli kandydata na Rektora na kadencję 2024-2028.
3) Po trzecie spotkanie Kandydata na Rektora ze wspólnotą uczelni nie jest spotkaniem publicznym, otwartym dla wszystkich. Jest to
wewnątrzzakładowe spotkanie na które, co do zasady mają wstęp tylko osoby będące członkami wspólnoty akademickiej. Zasady takiego spotkania
określa jego gospodarz. Nie mają do niego zastosowania regulacje prawne odnoszące się do publicznych wystąpień osób publicznych.
4) Ostatecznie w spotkaniu wezmą udział osoby trzecie, które nie są osobami powszechnie znanymi i które nie wyraziły zgody na
rozpowszechnianie ich wizerunku oraz rozpowszechnianie informacji.
Podsumowując, Pana stanowisko, że może Pan nagrywać p. dr hab. Jerzego Przyborowskiego podczas spotkania z członkami wspólnoty akademickiej nie
jest prawidłowe.
z poważaniem
Marcin Dąbrowski
Przewodniczący UKW
LISTA CZŁONKÓW UCZELNIANEGO KOLEGIUM ELEKTORÓW UWM W OLSZTYNIE, którzy wybiora rektora UWM w dniu 21 marca:
1) pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi:
- Marzena DADASIEWICZ,
- Jolanta OSIECKA-MURAWA,
2) studenci:
- Anna PAWLAK,
- Fabian MISZEWSKI,
- Jakub WROCŁAWSKI,
- Arkadiusz DZIUBAK,
- Lena KANTOR,
- Małgorzata MODLIBORSKA,
- Konrad DĘBEK, - Kaja KWAKOWICZ,
- Filip PRUSIŃSKI,
3) pracownicy z grupy samodzielnych nauczycieli akademickich:
- dr hab. Magdalena KOZIOROWSKA-GILUN, prof. UWM,
- prof. dr hab. Mariusz RUTKOWSKI,
- dr hab. Wiesława LIZIŃSKA,
- prof. dr hab. Adam DOLIWA,
- prof. dr hab. inż. Adam LIPIŃSKI,
- prof. dr hab. Stanisław SIENKIEWICZ,
- prof. dr hab. Piotr MINKIEWICZ,
- prof. dr hab. Marcin WAWRUK,
dr hab. inż. Urszula FILIPKOWSKA, prof. UWM, - dr hab. n med. Tomasz WAŚNIEWSKI, prof. UWM,
prof dr hab wet Andrzei RYCHI IK
- prof. dr hab. wet. Andrzej RYCHLIK, - prof. dr hab. Nina SMOLIŃSKA,
- dr hab. Maciej HARTLIŃSKI, prof. UWM,
- dr hab. Piotr CHLEBOWICZ, prof. UWM,
- ks prof. dr hab. Lucjan ŚWITO,
4) pracownicy z grupy pozostałych nauczycieli akademickich:
- dr inż. Krzysztof KARPIESIUK,
- dr Monika CICHMIŃSKA,
- dr Marek SIEMIŃSKI,
- dr inż. Mariusz BODZIOCH,
- dr inż. Jerzy DOMAŃSKI,
- dr inż. Ewa MACKIEWICZ-WALEC,
- dr inż. Lucyna KŁĘBUKOWSKA, - dr Anna DROŃSKA,
- dr inż. Jacek ZABIELSKI,
- dr n. biol. Bartłomiej KRAZIŃSKI, - dr wet. Hubert ZIÓŁKOWSKI,
- dr Beata DULISZ,
- dr Beata ADRJAN,
- dr Szymon KISIEL,
- dr Sylwia MIKOŁAJCZAK,
5) przedstawiciele związków zawodowych:
- dr hab. inż. Maciej NEUGEBAUER,
- Andrzej Bronisław ADAMOWICZ,
6) członkowie Senatu UWM kadencji 2020-2024:
- dr hab. Sławomir PRZYBYLIŃSKI, prof. UWM
- prof. dr hab. inż. Paweł WIELGOSZ
- dr hab. Paweł WYSOCKI, prof. UWM
- prof. dr hab. Urszula CZARNIK
- prof. dr hab. Iwona BOGACKA
- dr hab. inż. Dariusz POPIELARCZYK, prof. UWM
- prof. dr hab. Krzysztof JANKOWSKI
- dr hab. n. med. Leszek GROMADZIŃSKI, prof. UWM
- prof. dr hab. Bogdan LEWCZUK
- dr hab. Mariola GRZYBOWSKA-BRZEZIŃSKA, prof. UWM
- dr hab. Joanna OSTROUCH-KAMIŃSKA, prof. UWM
- dr hab. Jarosław DOBKOWSKI, prof. UWM
- ks. dr hab. Marek ŻMUDZIŃSKI, prof. UWM
- dr hab. n. med. Jadwiga SNARSKA, prof. UWM
- dr hab. Agata BANCERZ-KISIEL, prof. UWM
- dr hab. Maciej BOCHEŃSKI, prof. UWM
- prof. dr hab. inż. Dariusz CHOSZCZ
- dr hab. Krzysztof KRUKOWSKI, prof. UWM
- dr hab. Adam MIECZYKOWSKI, prof. UWM
- prof. dr hab. Alina NARUSZEWICZ-DUCHLIŃSKA
- dr hab. Jan POŁOWIANIUK, prof. UWM
- prof. dr hab. Jakub SAWICKI
- prof. dr hab. Mariusz STOLARSKI
- prof. dr hab. Lidia WADOŁOWSKA
- dr hab. inż. Sławomir WIERZBICKI, prof. UWM
- dr hab. Miron WOLNY, prof. UWM
-dr Michał DĄBROWSKI
- dr Elżbieta EJDYS,
- dr n. med. Rakesh JALALI,
- dr hab. Wojciech KOTOWICZ,
- dr inż. Dorota BUGNACKA
- dr inż. Michał ŁOPATA,
- dr Renata ROZBICKA,
- dr Robert BIELIŃSKI,
- dr Tomasz WIERZEJSKI,
- dr inż. Adam WIĘK
- mgr inż. Anna SMOCZYŃSKA,
- mgr Paweł WIEREŃKO,
- mgr Kamil WITOWICZ,
- Larissa Josephine BIERNACKI,
- Maja KAMIŃSKA,
- Marcin LELIWA
- Damian MYSZCZYŃSKI,
- Iwona PAJĄK,
- Małgorzata RYFA,
- Aleksandra SIWIECKA,
- Agata SZYMANOWICZ,
- Natalia ZDUŃCZYK-SAWKA,
- mgr inż. Aleksandra CICHOWSKA.
Skomentuj
Komentuj jako gość