logodebata

Wspomóż jedyny portal na Warmii i Mazurach, który nie boi się publikować prawdy o politykach i jest za to ciągany po sądach. Nigdy, przez 18 lat istnienia, nie dostaliśmy 1 grosza dotacji publicznej. Redaktorzy i autorzy są wolontariuszami. Nr konta bankowego Fundacji „Debata”: 26249000050000450013547512. KRS: 0000337806. Adres: 11-030 Purda, Patryki 46B

niedziela, czerwiec 14, 2026
  • Debata
  • Wiadomości
    • Olsztyn
    • Region
    • Polska
    • Świat
    • Urbi et Orbi
    • Kultura
  • Blogi
    • Łukasz Adamski
    • Bogdan Bachmura
    • Mariusz Korejwo
    • Adam Kowalczyk
    • Ks. Jan Rosłan
    • Adam Jerzy Socha
    • Izabela Stackiewicz
    • Bożena Ulewicz
    • Mariusz Korejwo
    • Zbigniew Lis
    • Marian Zdankowski
    • Marek Lewandowski
  • miesięcznik Debata
  • Baza Autorów
  • Kontakt
  • Jesteś tutaj:  
  • Start
  • Wiadomości
  • Polska
  • Nie masz lepszego janczara nad Stefana

Polska

Nie masz lepszego janczara nad Stefana

Szczegóły
Opublikowano: środa, 23 październik 2013 08:13

UlewiczZnów odezwał się zły policjant PO do specjalnych poruczeń, Stefan Niesiołowski, poseł ziemi łódzkiej, bodajże. Wiadomo, że Stefan zawsze powie coś, czego oczekuje od niego partia miłująca pokój. Odsądzi od czci i wiary, bluzgnie i w ziemię wbije obcasem. Zaczynam się  już obawiać, czy czasem Tusk i  jego kolesie nie naczytali się za dużo Kim Ir Sena, by w duchu jego doktryny organizować seanse nienawiści w środkach masowego uzależnienia od koalicji rządzącej.

Powiem jak dziki Stefan: „Nie wiem czy jest sens to komentować.”  Ale skomentuję. Odsyłanie oponentów do Tworek (bo myślą inaczej), porównywanie komisji Macierewicza do osławionej komisji Burdenki, usiłującej zwalić zbrodnię katyńską na Niemców, w wykonaniu Niesioła już nikogo prawie nie wzrusza, ni dziwi. Że ze Stefanem jest coś nie tak, wiadomo nie od dzisiaj. Jak trzeba kogoś  zmieszać z błotem, nie masz lepszego janczara nad Stefana. Zawsze można liczyć, że z oczyma w słup i pianą, że się wyrażę jednakowoż  nader kolokwialnie, na pysku, plunie jadem w stężeniu przekraczającym obronę immunologiczną organizmu przeciwnika.  Zrobi to nieodpłatnie i bez trzymanki, by wesprzeć partyjnych kolesi trzymających się kurczowo swego scenariusza katastrofy smoleńskiej, w  którym jest miejsce tylko na fanfaronadę lotników, pijaństwo Błasika i pancerną brzozę.


Poooszli w zaparte! O co najmniej jeden most za daleko. Gołym okiem widać, że praktycznie nie ma już granicy podłości, której nie przekroczą w trosce o integralną całość swoich tyłków. Mącą w ludzkich głowach chyba nie zdając sobie sprawy, że nawet w najbardziej otumanionych umysłach pojawia się przebłysk zdrowego rozsądku i zdolność właściwej oceny nagonki, jaką rozpętano tuż przed II konferencją poświęconą katastrofie smoleńskiej. Moje gratulacje dla „wolnych mediów”, które sua sponte, jak mawiali Rzymianie, jęły wylewać kubły pomówień, oszczerstw i prowokacji na każdego z co bardziej znaczniejszych uczestników, zaczynając od casusu pana Rońdy, który wydaje się klasycznym przykładem rozpracowania figuranta. Moje wyrazy uznania dla tzw. użytecznych idiotów, w których gronie zawsze pojawi się jakiś darzony niezbadaną serdecznością tłumów celebryta.


Byłoby to tylko śmieszne z uwagi na wyłażące zewsząd białe nici tej szytej na kolanie siermiężnej intrygi, gdyby nie kolejne podłości. W takich kategoriach oceniam inną opinię niezawodnego  Niesioła, który oświadczył, że do dymisji powinien się podać prof. Michał Kleiber, szef PAN, za propozycję zorganizowania debaty komisji Laska i Macierewicza. Sprzysiężenie kłamców smoleńskich już dawno przekroczyło granice kręgów rządowych  Polski, Moskwy i Europy.  Amerykański University of Maryland zrezygnował ze współpracy z prof. Kazimierzem Nowaczykiem, jednym z ekspertów komisji Antoniego Macierewicza. Dziwnym zbiegiem okoliczności padł ofiarą redukcji etatów na uczelni. Takie są fakty.


Innym faktem jest język, jakim posługują się miłujący pokój i bliźniego politycy i celebryci  z zaprzęgu Platformy. Bynajmniej nie nowy w wytwornej polszczyźnie publicznej. Bluzg, łgarstwa, knajackie odzywki, tudzież przykłady nieparlamentarnej polszczyzny wprowadzili do parlamentu błaźni spod znaku Ruchu Palikota i wyznaczeni do specjalnych poruczeń wesołkowie z PO. Kiedyś język rynsztoka, był zastrzeżony dla określonej grupy społecznej, teraz rozlał się szeroko po całym społeczeństwie.


Pewnie już będziemy się obrzucali inwektywami aż do końca świata, ale z jednym zastrzeżeniem. Wara obrazić takim językiem mniejszość seksualną. Za taki język zastosowany wobec homoseksualistów i lesbijek, bądź li tylko nieżyczliwe łypnięcie okiem na seksualnego odmieńca już niedługo, drodzy obywatele, będziecie palikowani przy ulicznych pręgierzach, umieszczani w gettach, a może nawet wywożeni kibitkami na Sybir. Dlaczego? A dlatego, że taką szczególną ochronę dla tej mniejszości, nie wiedzieć czemu dorzucając do pakietu Bogu ducha winnych Romów i osoby niepełnosprawne ( chyba żeby jeszcze bardziej odrzec ich z godności ), zawartą w projekcie sejmowej ustawy ( druk 1051 ), zamierzają wykręcić chłopcy palikotowcy skumani z towarzyszami millerowcami, w celu „wzmocnienia ochrony prawnej przed dyskryminacją, a także wprowadzenia do katalogu przesłanek antydyskryminacyjnych tożsamości płciowej i orientacji seksualnej”.


 A ponieważ  większość parlamentarna jest w stanie wszystko przegłosować, nawet wybór koziołka matołka na nowego szefa rządu, możemy już niedługo zostać zhaltowani przez policjanta za błahe uchybienie   pod adresem np. zoofila-amatora. Zoofilia, psze państwa, jakby nie patrzeć, to też przecież rodzaj ekspresji seksualnej, której wolności wyrażania, a co więcej - szacunku dla niej, chronić będzie rzeczona ustawa. I nic nie szkodzi, że równolegle Niesioł i jemu podobni będą opluwać, wyzywać i dezawuować normalnych ludzi dochodzących prawdy w tej czy innej kwestii.  
Myślę, że warto się wreszcie zmitygować, bo tylko patrzeć, aż lada dzień w progach domowego przedszkola stanie pan w stringach,  z podręczną kozą ( mam tu na myśli ssaka krętorogiego, rodzaju capra ) wyrażając nieodpartą wolę zatrudnienia się  tamże i edukowania waszych, naszych milusińskich. Ustawa będzie działać również w tym kierunku.
A więc myślcie, myślcie drodzy obywatele - wszak na myślenie nigdy nie jest za późno – i, na litość Boską, nie poprzestawajcie na słowiańskiej zasadzie:  ani be, ani me, ani kukuryku. Pora przypomnieć sobie słowo NIE, bo inaczej przyzwolimy na zamianę naszego kraju w wielki dom wariatów obsługiwany wyłącznie przez młodych znachorów z PO i starych szamanów z dawnych politbiur.

 


Bożena Ulewicz

Tweet
Pin It
  • Poprzedni artykuł
  • Następny artykuł

Skomentuj

Komentuj jako gość

    0

    Biorą udział w konwersacji

    Komentarze (23)

    • Sortuj - najpierw najstarsze
    • Sortuj - najpierw najnowsze
    • Subskrybuj poprzez e-mail
    Pokaż poprzednie komentarze
    • Gość - palikotowiec

      Odnośnik bezpośredni

      Do dnia dzisiejszego dopracowałem się trzech „credo”. Pierwsze, to chrześcijańskie wyznanie wiary. Przemyślałem je kiedyś wraz z historią i do dziś funkcjonuje jako element prywatności, nawet gdy odmawiam je lub śpiewam wraz ze społecznością uczestniczącą w niedzielnej liturgii. Przyznam się, że nic w nim smoleńskiego nie zauważyłem. Niceę, Konstantynopol – owszem. Drugie, to logika i metodologia nauk, co kieruje moim myśleniem. I tak właśnie myślę o Smoleńsku, ale w związku z tym, niewiele mam do powiedzenia. Dzięki jednak temu „credo” z religią smoleńską jakoś sobie radzę i wolę obgryzać resztki faktów, niż pławić się w pychocie domysłów. Trzecie, to obowiązujące prawo, które reguluje moje zachowanie i życzyłbym sobie, żeby i innymi kierowało. Przyznam, że w sprawie smoleńskiej to trzecie „credo” zawodzi mnie bardzo, ale nec Hercules... - tam gdzie górę bierze polityka, ja wymiękam... To dlaczego, jak barany, pchacie się do niej. Macie możliwość głosowania to zrealizujcie się, ale żeby upokarzać siebie popierając jakiś dowolny obłęd?

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - SZARY

      Odnośnik bezpośredni

      @Onio - spokojnie.Za jakiś czas talenty ,ekumenizm i chrześcijańska powinność sprawią, że p. BU będzie pracowała w biurze posła Stefana i wtedy nie będzie jej przeszkadzał język szefa(podobnie jak teraz) , a np.inteligentów z Żoliborza .

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - pojezierzak

      Odnośnik bezpośredni

      Dodam swoje trzy gorsze chociaż inni już o tym pisali. Pani Ulewicz krytykuje Niesiolowskiego za to ze jest janczarem. Ale smiesznie to brzmi jezeli slowa te pisze kobieta, bedaca kandydatem na posla z ramienia pis, czy byla radna wojewodzka tej partii. nie wpsominajac o malo chlubnej historii z SM Pojezierze, ktorej mieszkancy pani nie moga zapomniec i pewno nie zapomna nigdy.

      Niesilowski to cham i prostak, faktycznie janczar, ale takim samym janczarem jest autorka tego tekstu. A jako ze jest czlonkinia Akcji Katolickiej, powinna wziac sobie do serca slowa zapisane w Biblii, o ktorych chyba zapomniala wiec jej przypomne: A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - sm

      Odnośnik bezpośredni

      \"A więc myślcie, myślcie drodzy obywatele - wszak na myślenie nigdy nie jest za późno\" Powiedziała ta, która intensywnie codziennie myśli o zadowoleniu swojego pana prezesa. Wzniosłość tych myśli musi być porażająca. Babsko przewodniczyło zebraniu sztucznych członków w SM Pojezierze. Za protest przed tym zebraniem, stanąć ma przed sądem m.in 83 letnia Pani Eugenia. Może BU o tym by napisała. Nie ciekawy temat ?

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - *

      Odnośnik bezpośredni

      @ SZARY
      Jesteś żonaty?

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - SZARY

      Odnośnik bezpośredni

      A co to cię obchodzi?

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - JKK

      Odnośnik bezpośredni

      I czego się zaperzać i czego się wściekać? Pani U. uważa, że Niesioł jest janczarem, bo jest janczarem PO. Inni uważają, że pani U. jest janczarem, bo jest janczarem PiS. Równi jesteście sobie jak dwubiegunowe bogi.

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość

      Odnośnik bezpośredni

      Niektórzy nie mogą być żonaci, bo w normalnej sytuacji suma sakramentów nie może osiągnąć liczby siedem. Tacy miewają kochanki. Na pier... jednak się znają, co widać po wpisach.

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - *

      Odnośnik bezpośredni

      Szary, wpadłeś mi w oko, chcę wiedzieć czy mam jakąś szansę...Nadmieniam, że nie pławię się w pychocie chrześcijańskiej powinności i wiem , co oznacza poczucie obciachu...czego i innym paniom życzę...

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - zw

      Odnośnik bezpośredni

      http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=837

      około 12 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz

    Wyróżnione

    Lubiane

    System komentarzy oparty o Komento

    Komentarze

    Aktywa Kremla i PIS bronią Kraskowskiego z obawy, że wygada się kto mu każe pluć na RG. Sądy orzekły, że nie ma żadnej afery. Uciekinier ziobro mścił ...
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    3 godzin(y) temu
    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1684882981591513&set=ecnf.100002094823336
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    12 godzin(y) temu
    Dobre jest to, że ta kobieta (Marta) od lat startuje w wyborach samorządowych i klapa. Pomimo występowania ramię w ramię z Urszulą. Lansu, polubień na...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    12 godzin(y) temu
    Marta Pasławska- Hurło zasiada w Radzie Społecznej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. Stanisława Popowskiego w Olszty...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    14 godzin(y) temu
    Pasławska to niech lepiej porozmawia ze swoim ulubionym prawnikiem, na temat pożyczki,którą zaciągnął w spółce, gdzie zasiada w radzie nadzorczej. To ...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    15 godzin(y) temu
    Przecież to bzdura. Brońcie Kraskowskiego bo w areszcie wygada na czyje zlecenie materiały sfabrykował i co wie o pewnych braciach
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    20 godzin(y) temu

    Ostatnie blogi

    • Apel o optymizm na wypadek wojny Dwadzieścia rosyjskich dronów, które ostatnio wleciały do Polski wzbudziły u wielu moich rodaczek i rodaków głęboki niepokój, a często przerażenie… Zobacz
    • Barbarzyński atak "silnych ludzi" Tuska na praworządność Zbigniew Lis Motto Tuska: Będziemy stosować prawo, tak jak my je rozumiemy, czyli uchwałami Sejmu i rozporządzeniami zmieniać ustawy, wg zasady –… Zobacz
    • Co trzeba zrobić, żeby PiS wygrało kolejne wybory? Zbigniew Lis Wielu Polaków głosujących nie za opozycją, tylko przeciw PiS, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji ich decyzji oraz z powagi… Zobacz
    • Michał Wypij, Paweł Warot – komentarz osobisty Bogdana Bachmury Bogdan Bachmura Dużo łatwiej o krytykę osób, których nie darzymy sympatią, z którymi jesteśmy w sporze lub konflikcie. Ale tym razem jest… Zobacz
    • 1

    Najczęściej czytane

    • Wyborcza sporządziła listę osób do zwolnienia z pracy, związanych z PiS
    • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego
    • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord
    • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”
    • Od 3 lat wywołuje fałszywe alarmy, sąd go wypuścił i Wiktor P. nasłał policję na dziennikarzy TV Republika
    • Rekonstrukcja pałacu w Klewkach za 9 mln zł przez dekonstrukcję?
    • Ks. Alfred Borski: "Pani Urszula Pasławska jest żoną Marka Michniewicza"
    • Spalarnia śmieci w Olsztynie nie powstrzymała kolejnej podwyżki za odpady
    • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach
    • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?
    • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali
    • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

    Wiadomości Olsztyn

    • Olsztyn

      • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali

        2026-06-12 06:30:15

        LIST OTWARTY organizacji związkowych działających w Regionie Warmińsko-Mazurskim i Wojewódzkim Szpitalu...

      • Władze Olsztyna wybrały firmę, która zaprojektuje rozbiórkę "szubienic"

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:50:36

        Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej, znany mieszkańcom Olsztyna jako „szubienice”,...

      • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

        2026-06-01 08:29:41

        Prokurator okręgowy w Olsztynie złożył wniosek do Prokuratury Krajowej o rozważenie złożenia kasacji...

    Wiadomości region

    • Region

      • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:53:42

        „Zawiedliśmy się na osobach, które z pozoru, wyglądu, usposobienia, wydawały się, że są uczciwe (...)...

      • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach

        Adam Jerzy Socha 2026-06-08 17:07:39

        Radni wojewódzcy PiS Paweł Warot i Piotr Soćko domagają się od wojewody warmińsko-mazurskiego, kurator...

      • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”

        Adam Jerzy Socha 2026-06-07 18:11:29

        Radni Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego z klubu PiS zwołali na poniedziałek 8 czerwca konferencję prasową...

    Wiadomości Polska

    • Polska

      • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord

        2026-06-10 07:18:56

        Sąd Rejonowy w Piasecznie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla znanego dziennikarza śledczego...

      • Polską rządzi oligarchia partyjna. Czy nowa Konstytucja to zmieni?

        Bogdan Bachmura 2026-06-01 09:03:33

        To dobrze, że prezydent Karol Nawrocki powołał Radę Nowej Konstytucji. To znacznie poważniejsza...

      • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego

        Adam Jerzy Socha 2026-05-30 20:02:15

        Agresją i kpinami zareagowali radni i wójt Jan Kasprowicz, na wystąpienie na sesji Rady Gminy w...

    O debacie

    • O Nas
    • Autorzy
    • Święta Warmia

    Archiwum

    • Archiwum miesięcznika
    • Archiwum IPN

    Polecamy

    • Klub Jagielloński
    • Teologia Polityczna

    Informacje o plikach cookie

    Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.