logodebata

Wspomóż jedyny portal na Warmii i Mazurach, który nie boi się publikować prawdy o politykach i jest za to ciągany po sądach. Nigdy, przez 18 lat istnienia, nie dostaliśmy 1 grosza dotacji publicznej. Redaktorzy i autorzy są wolontariuszami. Nr konta bankowego Fundacji „Debata”: 26249000050000450013547512. KRS: 0000337806. Adres: 11-030 Purda, Patryki 46B

środa, czerwiec 10, 2026
  • Debata
  • Wiadomości
    • Olsztyn
    • Region
    • Polska
    • Świat
    • Urbi et Orbi
    • Kultura
  • Blogi
    • Łukasz Adamski
    • Bogdan Bachmura
    • Mariusz Korejwo
    • Adam Kowalczyk
    • Ks. Jan Rosłan
    • Adam Jerzy Socha
    • Izabela Stackiewicz
    • Bożena Ulewicz
    • Mariusz Korejwo
    • Zbigniew Lis
    • Marian Zdankowski
    • Marek Lewandowski
  • miesięcznik Debata
  • Baza Autorów
  • Kontakt
  • Jesteś tutaj:  
  • Start
  • Wiadomości
  • Region
  • „Nie ma miejsca na bandytyzm w Polsce” - wystąpienie W. Kosiniaka-Kamysza w Nidzicy

Region

„Nie ma miejsca na bandytyzm w Polsce” - wystąpienie W. Kosiniaka-Kamysza w Nidzicy

Szczegóły
Opublikowano: środa, 26 luty 2025 17:21

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że służby powinny działać stanowczo i zwalczać zagraniczne gangi. Realizować będziemy jasny program: nasza ziemia, nasze prawo, ochrona naszej ziemi jest podstawą – oświadczył.

„Nie ma miejsca na bandytyzm w Polsce”

Wicepremier pytany w środę 26 lutego na konferencji prasowej w Nidzicy (warmińsko-mazurskie) o to jak nasz kraj przygotowuje się do deportacji zagranicznych gangów, ocenił, że jest to „działanie bez kompromisu”. „Tu nie ma miejsca na kompromis, tu nie ma miejsca na dylematy. Nasza ziemia, nasze prawo. I Polska nie jest miejscem, gdzie jakiekolwiek działania niecne, bandyckie, mogą mieć miejsce i będziemy z tym ostro walczyć” – zadeklarował.

Kosiniak-Kamysz ocenił, że to co robi szef MSWiA Tomasz Siemoniak z podległymi służbami, służbami specjalnymi, policją czy strażą graniczną daje efekty – zatrzymania członków gangów, a docelowo jak najszybsze deportacje, które – jak stwierdził – za chwilę nastąpią. „Wczoraj rozmawiałem o tym z ministrem Siemoniakiem. Jest to w fazie wykonania i już następuje. Nie ma miejsca na bandytyzm w Polsce” – oświadczył.

Wicepremier mówił też, że jakiekolwiek złamanie prawa, a szczególnie o charakterze bandyckim, będzie z największą surowością ukarane. „I realizować będziemy tutaj program jasny: nasza ziemia, nasze prawo, ochrona naszej ziemi jest podstawą” – zadeklarował.

Szef MON dodał, że stąd np. zawieszenie prawa do wniosków azylowych. Zaznaczył, że w tych sprawach jesteśmy liderem w Europie. Zaznaczył, że pamięta oburzenie w tej sprawie na początku w Polsce i „targanie szat przez niektórych, że Europa się na to nie zgodzi”.

Zagraniczne gangi są zagrożeniem dla bezpieczeństwa wewnętrznego

”Dzisiaj Europa chce iść za głosem Polski, to jest wielki sukces pod względem strategii politycznej, strategii bezpieczeństwa rządu polskiego i bardzo dobra propozycja pana premiera, którą wspieramy – i to mówię jako szef PSL – z całą stanowczością i z całą mocą. Będziemy ją realizować, my tu jesteśmy zdeterminowani” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Premier Donald Tusk poinformował na platformie X, że otrzymał od szefa MSWiA Tomasza Siemoniaka informacje o działaniach służb wobec przestępców. Podkreślił, że dokonano licznych zatrzymań, a teraz czas na deportacje tych przestępców, którzy tworzyli zagraniczne gangi.

W odpowiedzi na wpis premiera szef MSWiA napisał, że „od początku 2025 roku 2616 obcokrajowców usłyszało zarzuty popełnienia przestępstw w Polsce”. „W ramach akcji Policji i Straży Granicznej 13-14 lutego zatrzymano 1474 osoby, a wobec 398 cudzoziemców wszczęto procedurę wydalenia z Polski. Przez następne dni Policja prowadziła kolejne zdecydowane i intensywne działania wymierzone w próbujące się organizować na terenie Polski zagraniczne gangi” – napisał Siemoniak.

Stoimy w obliczu wielkich wyzwań czekających nas w przyszłości

.Główne wyzwania to zmiany demograficzne, migracje i narastanie wielokulturowości, rozwój społeczeństwa wiedzy i dynamika innowacyjnych przemian technologicznych, zależny od polityki i zmieniający się charakter międzynarodowych rynków obejmujących towary i usługi, zagrożenia zdrowotne związane z globalną mobilnością, postępujące ograniczenia w dostępności bogactw naturalnych, konsekwencje zmian klimatu i zagrożenia dla środowiska czy wreszcie pojawianie się tzw. czarnych łabędzi – zaskakujących konfliktów, epidemii czy niespodziewanych wydarzeń pogodowych. Liczba problemów i złożoność każdego z nich dobitnie wskazuje, przed jak poważnymi wyzwaniami stoimy.

Problemy demograficzne, migrację i politykę społeczną stawiam na pierwszym miejscu. Sytuacja demograficzna stanowi bowiem obiektywne uwarunkowanie prowadzonej polityki gospodarczej i społecznej. Wobec systematycznie zmniejszającej się w naszym kraju populacji stoimy wobec konieczności pogodzenia potrzeb naszego rynku pracy z bezpieczeństwem i wyzwaniami etycznymi związanymi z migracjami. Doświadczenia Malty, Włoch, Hiszpanii, Grecji czy Stanów Zjednoczonych, czyli państw najbardziej narażonych na masowe napływy migrantów z biedniejszych krajów, nakazują fundamentalne wzmocnienie ochrony granic i najwyższą ostrożność w selekcji przybyszów legalnie przekraczających te granice. Konflikty w świecie, nierówne tempo rozwoju gospodarczego państw oraz świadomość tych różnic u obywateli krajów Trzeciego Świata, mających dzisiaj, inaczej niż w przeszłości, łatwy dostęp do wszelkich informacji na ten temat, będą (i są już dziś) źródłem szybko narastających kłopotów migracyjnych. Z drugiej strony sytuacja demograficzna Polski i całej UE, w powiązaniu z problemami etycznymi, uniemożliwia całkowite zamknięcie granic. Skala problemu wymaga głęboko przemyślanych działań, w tym aktywnego udziału w wypracowywaniu migracyjnej polityki unijnej.

Kolejny na liście wyzwań wymagających dziś zdecydowanych działań jest system ochrony zdrowia. Dwie sprawy jawią się tu jako najważniejsze – zwiększenie liczby studentów wydziałów lekarskich na uczelniach o wysokim poziomie oferowanej edukacji oraz przeniesienie możliwie dużej części świadczeń szpitalnych na poziom opieki podstawowej i ambulatoryjnej. Ważne jest rozwiązanie problemu zadłużenia szpitali oraz ich modernizacja, uwzględniająca m.in. nowe osiągnięcia biomedycyny, inżynierii biomedycznej i telekomunikacji. Oczywistym wyzwaniem jest dbałość o zdrowie publiczne w kontekście stale rosnącej międzynarodowej mobilności, co szczególnie dotyczy przybyszów z krajów o całkowicie odmiennych standardach ochrony zdrowia.

Trudnym i jednocześnie bardzo ciekawym wyzwaniem jest przemyślane wdrażanie nowych technologii, które zmieniać będą funkcjonowanie praktycznie wszystkich obszarów życia publicznego. Jednak mimo że przestrzeń publiczną zapełniają liczne nowe terminy, takie jak „mobilne urządzenia cyfrowe”, „wielkie zbiory danych”, „cyberprzestrzeń”, „sztuczna inteligencja”, „robotyka”, „pojazdy autonomiczne”, „drony” czy „inżynieria genetyczna”, nie wszyscy uświadamiamy sobie konsekwencje zachodzących zmian. Sztuczna inteligencja (AI) to niekwestionowany olbrzymi potencjał pożytecznych zastosowań, ale także niebezpieczeństwo dla naszego dobrostanu czy wręcz życia. Sterowana za jej pomocą broń autonomiczna, dylematy etyczne w medycynie, wykorzystywanie technik AI w połączeniu z osiągnięciami psychologii w mediach społecznościowych, radykalizujących poglądy milionów użytkowników i wpływających na podstawy demokracji – to ledwie niektóre przykłady. Obawy budzi nienadążanie rządów i organizacji ponadnarodowych z właściwymi regulacjami dotyczącymi upowszechniania i wykorzystywania nowych technologii. Obok tego niezbędne są pogłębione refleksje na temat rozwijającego się bardzo szybko na świecie potencjału broni biologicznej i chemicznej.

PAP/WszystkocoNajważniejsze/MB

Na zdjęciu:

W środę, 26 lutego, w Nidzicy odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra obrony narodowej z żołnierzami formowanej 16. Brygady Zmotoryzowanej. Podczas wizyty szef MON wziął udział w apelu wojskowym oraz rozmawiał z kadrą dowódczą i żołnierzami jednostki.

– Miałem okazję rozmawiać z dowódcami 16 dywizji, w tym kadrą 16 Brygady Zmotoryzowanej - nowej, formowanej jednostki. Co siódmy kandydat do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, a w efekcie co siódmy uczestnik kursu podstawowego, później specjalistycznego pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego. Rozwój jednostek na tym terenie jest po prostu absolutnie konieczny i bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dowódcom, generałowi Ziółkowskiemu, dowódcy 16 Dywizji Zmechanizowanej, który formuje tutaj również nowe jednostki - powiedział wicepremier W. Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z żołnierzami w 16 dywizji Zmechanizowanej.
26 lutego 2025 r. w Nidzicy, wicepremier - minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z żołnierzami nowo formowanej 16. Brygady Zmotoryzowanej. Fot. st. kpr. Wojciech Król/MON

W środę, 26 lutego, w Nidzicy odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra obrony narodowej z żołnierzami formowanej 16. Brygady Zmotoryzowanej. Podczas wizyty szef MON wziął udział w apelu wojskowym oraz rozmawiał z kadrą dowódczą i żołnierzami jednostki.

– W tamtym roku udało się wprowadzić kilka zmian dotyczących indywidualnego wyposażenia żołnierzy i ten proces jest kontynuowany. Także tych dotyczących obuwia, zarostu czy kwestii związanych z tatuażami. Może to są dla niektórych drobne rzeczy ale także te sprawy udało się wypracować, zmienić wspólnie z biurem pełnomocnika do spraw jakości służby wojskowej. (…) Obecnie podpisujemy wiele umów dotyczących modernizacji Wojska Polskiego. Cześć z tego zamawianego w przemyśle zbrojeniowym sprzętu i uzbrojenia trafi także do was. Do 16 brygady. (…) Nowy sprzęt wymaga też dobrej infrastruktury, dobrego przechowywania. Nad tymi tematami także pracujemy w ministerstwie. Dzisiaj wojsko jest w powiecie nidzickim największym pracodawcą. Nie ma większego zakładu pracy. Więc tym bardziej nasza współpraca pomiędzy wojskiem, a samorządem, władzami lokalnymi jest dla nas ważna

- zaznaczył podczas rozmów z żołnierzami jednostki szef MON.

16. Brygada Zmotoryzowana jest najmłodszą jednostką wojskową w strukturach 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jej formowanie rozpoczęło się wiosną 2024 roku i w ciągu 11 miesięcy dołączyło do niej ponad 600 żołnierzy. Brygada stacjonuje w Załuskach koło Nidzicy, a jej infrastruktura opiera się o kontenery biurowo-mieszkalne oraz namiotowe hale garażowe.

– Województwo warmińsko-mazurskie jest tym województwem, w którym najwięcej jest dzisiaj żołnierzy służących w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. (…) Dzisiaj w Polsce jest wiele rzeczy, w których możemy się różnić, ale jest też to co nas naprawdę wszystkich bardzo łączy. To jest szacunek i miłość do munduru żołnierza Wojska Polskiego. Szacunek dla żołnierza Wojska Polskiego. Ten szacunek i wdzięczność za służbę jest dzisiaj ogromny w Polsce. Oczywiście służba wojskowa to jest ogromne zobowiązanie, bo trzeba w godny sposób nie tylko nosić mundur, ale oczywiście postępować zgodnie z regulaminem, zasadami, żeby budować etos żołnierza Wojska Polskiego

- mówił W. Kosiniak – Kamysz.

Po pełnym sformowaniu, 16. Brygada Zmotoryzowana stanie się największą jednostką wojskową na Warmii i Mazurach, liczącą kilka tysięcy żołnierzy. Jako lekka, szybka i mobilna jednostka będzie służyć jako odwód dla 16. Dywizji Zmechanizowanej. Na wyposażeniu brygady znajdą się Kołowe Transportery Opancerzone ROSOMAK, nowoczesne czołgi K-2 oraz Samobieżne Przeciwlotnicze Zestawy Rakietowe POPRAD.

– Chciałbym, żeby w tym roku sprzęt, uzbrojenie dotarło do żołnierzy tu służących. Chcemy, żeby Rosomaki się pojawiły w tym roku, żeby ciężki sprzęt pojawił się w tym roku, żeby żołnierze, którzy już są przygotowani zdobywali kolejne umiejętności i mogli już korzystać z tego sprzętu. Dziś omówiliśmy działania brygad na najbliższy rok. Zapoznałem się z planem zaproponowanym przez dowódców. Ważną misją dla 16 dywizji będzie ochrona granicy państwowej. Od 1 sierpnia 16 dywizja będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo granicy polsko-białoruskiej. Będzie działać w operacji Podlasie. (…) Zapoznałem się z całym harmonogramem działań związanych z ćwiczeniami wojskowymi. Zarówno sojuszniczymi jak i krajowymi. Miałem okazję też rozmawiać o tych działaniach z żołnierzami tu służącymi. (…) Rozmawialiśmy także o prowadzonej operacji Szpej czyli programie indywidualnego wyposażenia żołnierza. Ważne są F-35, Abramsy i Apache, ale jeszcze ważniejsze jest to, w jaki sposób żołnierz jest wyposażony. (…) Dzisiaj testujemy wiele nowych produktów. Wszystko co jest oczekiwane przez żołnierzy i cieszę się, że ten mój program, który zaproponowaliśmy w ubiegłym roku, cieszy się zainteresowanym i jest tak bardzo oczekiwany

– podkreślił wicepremier.

Nowo utworzona jednostka to krok w kierunku wzmacniania potencjału obronnego w regionie Warmii i Mazur oraz rozbudowy struktur Wojska Polskiego.

– Chciałbym wszystkich zaprosić do Wojska Polskiego. Wojsko czeka na kolejnych kandydatów, wojsko czeka na osoby, które po pierwsze kierują się wartościami patriotycznymi, bo to jest największa motywacja do przystąpienia do armii. W Siłach Zbrojnych RP na kandydatów czeka też wielka przygoda, wielkie wyzwanie, wielkie wyzwanie związane z podnoszeniem swoich umiejętności

– zaznaczył szef MON.

Tweet
Pin It
  • Poprzedni artykuł
  • Następny artykuł

Skomentuj

Komentuj jako gość

    0

    Biorą udział w konwersacji

    Komentarze (6)

    • Sortuj - najpierw najstarsze
    • Sortuj - najpierw najnowsze
    • Subskrybuj poprzez e-mail
    • Gość - Gość

      Odnośnik bezpośredni

      No, nie ma miejsca na bandytyzm, ale jest na emerytalne eldorado, nie tylko dla Ukraińców: https://dorzeczy.pl/kraj/696031/rosnie-liczba-cudzoziemcow-z-polskimi-emeryturami-najwiecej-ukraincow.html

      około 1 rok temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - nn

      Odnośnik bezpośredni

      Ale Ukraińcy grożą Menzenowi śmiercią. Można? - można.
      https://www.youtube.com/watch?v=ByKgL0GoZ0s

      około 1 rok temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Gość

      W odpowiedzi na: Gość - nn
      Odnośnik bezpośredni

      https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-historyk-grozi-mentzenowi-smiercia-byl-wpierany-przez-polskie-msz-a-niedawno-otrzymal-medal-w-gdansku/

      około 1 rok temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Gość

      W odpowiedzi na: Gość - nn
      Odnośnik bezpośredni

      Ale jest miejsce na chamstwo w polskim (?) rządzie.
      Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska nazwała ofiary rzezi wołyńskiej "starymi trupami",
      a próby wymuszenia (sic!)
      przyspieszenia ekshumacji "obrzydliwymi":https://x.com/ekonomat_pl/status/1894702535174242628

      około 1 rok temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - nn

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      Ze strony poseł Anny Marii Żukowskiej, Żydówki, nie jest to chamstwo. To jest jej kultura i wpisywanie się w narrację Barbary Engelking- Boni.
      https://x.com/SamPereira_/status/1648968851000786944

      około 1 rok temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Gość

      W odpowiedzi na: Gość - nn
      Odnośnik bezpośredni

      https://x.com/coolfonpl/status/1814316794296861118

      około 1 rok temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz

    Wyróżnione

    Lubiane

    System komentarzy oparty o Komento

    Komentarze

    Sosak and Sosak Będzie wyglądał jak Inka, Tytanik czy hale na Pułaskiego czy Zatorzu
    Kolejne zapewnienie władz Olsz...
    13 godzin(y) temu
    Szok .Prokop i Arent głośno, wyrzucali wtedy niewygodnych,dociekliwych członków PiS .Kiedy odpowiedzą za przekrety za mobbing.
    Dlaczego samorządowcy zostali ...
    14 godzin(y) temu
    Taka sytuacja. Oskarżony PG-dyrektor w Energii (związany z PSL), oskarżony PP-dyrektor w KRUS (PSL), oskarżony JS-wiceprezes w gminnej spółce(KO). Ci...
    Dlaczego samorządowcy zostali ...
    14 godzin(y) temu
    Na całą Europę..., to Zełeńskiemu udało się rozpowszechnić prawdę o Rzezi Wołyńskiej,
    np. w Szwecji: https://samnytt.se/fran-nazikollaboratorens-beg...
    Radni wojewódzcy PiS domagają ...
    14 godzin(y) temu
    Powołujesz się na JK, no to proszę:

    Kaczyński o Ukrainie: z Banderą do Europy nie wejdziecie.
    "Lider PiS był też w tym kontekście pytany o wzrost ...
    Radny: „Czy szkoła w Bartoszyc...
    14 godzin(y) temu
    Bo Kremla nic tak nie cieszy, jak konflikt między Polską i Ukrainą. Konflikt publiczny, na całą Europę...
    Radni wojewódzcy PiS domagają ...
    16 godzin(y) temu

    Ostatnie blogi

    • Apel o optymizm na wypadek wojny Dwadzieścia rosyjskich dronów, które ostatnio wleciały do Polski wzbudziły u wielu moich rodaczek i rodaków głęboki niepokój, a często przerażenie… Zobacz
    • Barbarzyński atak "silnych ludzi" Tuska na praworządność Zbigniew Lis Motto Tuska: Będziemy stosować prawo, tak jak my je rozumiemy, czyli uchwałami Sejmu i rozporządzeniami zmieniać ustawy, wg zasady –… Zobacz
    • Co trzeba zrobić, żeby PiS wygrało kolejne wybory? Zbigniew Lis Wielu Polaków głosujących nie za opozycją, tylko przeciw PiS, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji ich decyzji oraz z powagi… Zobacz
    • Michał Wypij, Paweł Warot – komentarz osobisty Bogdana Bachmury Bogdan Bachmura Dużo łatwiej o krytykę osób, których nie darzymy sympatią, z którymi jesteśmy w sporze lub konflikcie. Ale tym razem jest… Zobacz
    • 1

    Najczęściej czytane

    • Wyborcza sporządziła listę osób do zwolnienia z pracy, związanych z PiS
    • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego
    • Od 3 lat wywołuje fałszywe alarmy, sąd go wypuścił i Wiktor P. nasłał policję na dziennikarzy TV Republika
    • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”
    • Ks. Alfred Borski: "Pani Urszula Pasławska jest żoną Marka Michniewicza"
    • Rekonstrukcja pałacu w Klewkach za 9 mln zł przez dekonstrukcję?
    • Spalarnia śmieci w Olsztynie nie powstrzymała kolejnej podwyżki za odpady
    • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"
    • Metropolita Warmiński poświęcił Muzeum Objawień w Gietrzwałdzie
    • "Dość hamowania olsztyńskich inwestycji!" Polemika radnego Andrasza z radnym Głażewskim
    • Marsz w Olsztynie w obronie Radia Maryja i Telewizji TRWAM
    • Poseł PSL Urszula Pasławska chce zniesienia obowiązkowej matury z matematyki

    Wiadomości Olsztyn

    • Olsztyn

      • Kolejne zapewnienie władz Olsztyna: "szubienice" zostaną rozebrane

        Adam Jerzy Socha 2026-06-13 13:50:36

        Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej, znany mieszkańcom Olsztyna jako „szubienice”,...

      • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

        2026-06-01 08:29:41

        Prokurator okręgowy w Olsztynie złożył wniosek do Prokuratury Krajowej o rozważenie złożenia kasacji...

      • Spalarnia śmieci w Olsztynie nie powstrzymała kolejnej podwyżki za odpady

        Jarosław Babalski 2026-05-28 08:07:21

        Były prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz (wspierany przez radnych PO), odpowiadał na protesty...

    Wiadomości region

    • Region

      • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:53:42

        „Zawiedliśmy się na osobach, które z pozoru, wyglądu, usposobienia, wydawały się, że są uczciwe (...)...

      • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach

        Adam Jerzy Socha 2026-06-08 17:07:39

        Radni wojewódzcy PiS Paweł Warot i Piotr Soćko domagają się od wojewody warmińsko-mazurskiego, kurator...

      • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”

        Adam Jerzy Socha 2026-06-07 18:11:29

        Radni Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego z klubu PiS zwołali na poniedziałek 8 czerwca konferencję prasową...

    Wiadomości Polska

    • Polska

      • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord

        2026-06-10 07:18:56

        Sąd Rejonowy w Piasecznie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla znanego dziennikarza śledczego...

      • Polską rządzi oligarchia partyjna. Czy nowa Konstytucja to zmieni?

        Bogdan Bachmura 2026-06-01 09:03:33

        To dobrze, że prezydent Karol Nawrocki powołał Radę Nowej Konstytucji. To znacznie poważniejsza...

      • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego

        Adam Jerzy Socha 2026-05-30 20:02:15

        Agresją i kpinami zareagowali radni i wójt Jan Kasprowicz, na wystąpienie na sesji Rady Gminy w...

    O debacie

    • O Nas
    • Autorzy
    • Święta Warmia

    Archiwum

    • Archiwum miesięcznika
    • Archiwum IPN

    Polecamy

    • Klub Jagielloński
    • Teologia Polityczna

    Informacje o plikach cookie

    Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.