logodebata

Wspomóż jedyny portal na Warmii i Mazurach, który nie boi się publikować prawdy o politykach i jest za to ciągany po sądach. Nigdy, przez 18 lat istnienia, nie dostaliśmy 1 grosza dotacji publicznej. Redaktorzy i autorzy są wolontariuszami. Nr konta bankowego Fundacji „Debata”: 26249000050000450013547512. KRS: 0000337806. Adres: 11-030 Purda, Patryki 46B

niedziela, czerwiec 14, 2026
  • Debata
  • Wiadomości
    • Olsztyn
    • Region
    • Polska
    • Świat
    • Urbi et Orbi
    • Kultura
  • Blogi
    • Łukasz Adamski
    • Bogdan Bachmura
    • Mariusz Korejwo
    • Adam Kowalczyk
    • Ks. Jan Rosłan
    • Adam Jerzy Socha
    • Izabela Stackiewicz
    • Bożena Ulewicz
    • Mariusz Korejwo
    • Zbigniew Lis
    • Marian Zdankowski
    • Marek Lewandowski
  • miesięcznik Debata
  • Baza Autorów
  • Kontakt
  • Jesteś tutaj:  
  • Start
  • Wiadomości
  • Polska
  • Od 3 lat wywołuje fałszywe alarmy, sąd go wypuścił i Wiktor P. nasłał policję na dziennikarzy TV Republika

Polska

Od 3 lat wywołuje fałszywe alarmy, sąd go wypuścił i Wiktor P. nasłał policję na dziennikarzy TV Republika

Szczegóły
Opublikowano: środa, 27 maj 2026 16:59

Jak ustalił dziennikarz WP.pl Szymon Jadczak. 20-letni Wiktor P., posługujący sie pseudonimem "Batman", "Batmanik" już jako 16-latek wywoływał fałszywe alarmy. Ostatnie pół roku spędził w areszcie. Sąd wypuścił go na wolność, bo uznał jego groźby za "fantazyjne i oderwane od rzeczywistości". Trzy tygodnie przed tym, jak znów postawił na nogi służby alarmami m.in. w mieszkaniu Tomasza Sakiewicza. A minister Waldemar Żurek właśnie odwołał prokuratora, który skutecznie dopadł "Batmanika".

W maju 2023 roku "Batmanik" wywołał co najmniej 21 fałszywych alarmów o podłożeniu bomby, stawioając na nogi policje i powodując ewakuacje obiektów. 

3 lutego 2025 r. Wiktor P., działając wspólnie z innymi i korzystając z sieci TOR, która miała mu gwarantować bezkarność, miał przesłać do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego fałszywe zgłoszenie o planowanym zamachu, nabyciu broni i materiałów wybuchowych oraz podłożeniu ładunków w budynku mieszkalnym.

Zatrzymano go 21 października 2025 roku. Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich po raz pierwszy zastosował wobec niego tymczasowy areszt, który następnie przedłużono do 19 kwietnia 2026 roku. Ale o kolejnym przedłużeniu musiał już decydować sąd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania Wiktora P.: w Szczecinie.

14 kwietnia 2026 roku Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód nie uwzględnił wniosku o dalsze przedłużenie aresztu. Uzasadnienie: zgromadzono pełny materiał dowodowy, a ryzyko surowej kary "nie ma charakteru realnego". Sąd wskazał też na młody wiek podejrzanego.

Prokurator zaskarżył to postanowienie. Powołał się na wysoki stopień społecznej szkodliwości czynów. Bez skutku. 7 maja 2026 roku Sąd Okręgowy w Szczecinie utrzymał decyzję w mocy.

Sądu drugiej instancji nie przekonał ani koszt weryfikacji fałszywych alarmów, ani powaga zarzutów. Sąd uznał, że ryzyko popełnienia kolejnych przestępstw "nie odbiega od poziomu występującego w większości spraw o podobnym charakterze". I dodał, że kierowane groźby "miały w dużej mierze charakter fantazyjny i były oderwane od rzeczywistości", a podejrzany "nie posiadał realnych możliwości ich realizacji". Zalecił dozór i zakaz korzystania z wybranych usług internetowych.

Trzy tygodnie później

Nie wystarczyło. Między 10 a 15 maja - jak podało MSWiA - doszło do dwunastu interwencji służb związanych ze zgłoszeniami o ładunkach wybuchowych lub zagrożeniu życia.

Lista adresów mówi sama za siebie:

- mieszkanie redaktora naczelnego TV Republika Tomasza Sakiewicza - sygnał o zagrożeniu życia osoby nieletniej;

- posesja Jarosława Kaczyńskiego - rzekome ładunki wybuchowe w ogrodzie prezesa PiS;

- rodzinne mieszkanie Karola Nawrockiego w Gdańsku - fałszywe zgłoszenie o pożarze; służby wyważyły drzwi;

- były szef BBN Sławomir Cenckiewicz - telefon po godz. 2 w sprawie rzekomej dostawy jedzenia.

Minister Marcin Kierwiński poinformował, że zatrzymano trzy osoby. Jedna trafiła do aresztu - to właśnie Wiktor P.

Sąd nazwał groźby Wiktora P. fantazyjnymi. Ale w internecie od miesięcy przed "Batmanikiem" ostrzega bloger Michał Baniowski, który dokumentuje jego działania. Autor opisuje go jako osobę, która ma na koncie "kilka lub kilkanaście" ofiar i odpowiada za postawienie całych miast w stan gotowości fałszywymi alarmami bombowymi.

Wiktor P. zemścił się na Baniowskim, wysłał do niego policję w fałszywym ataku. Baniowski przez Batmanika spędził prawie dwa miesiące w areszcie podejrzany o planowanie ataków terrorystycznych.

 

Żurek wyrzuca prokuratorów. Tych samych

W tym samym czasie, gdy służby uganiały się za sprawcami fałszywych alarmów, pod koniec kwietnia 2026 roku prokurator generalny Waldemar Żurek odwołał z delegacji w Prokuraturze Krajowej sześciu z dwudziestu prokuratorów śląskiego wydziału ds. przestępczości zorganizowanej. Szerzej pisała o tym "Rzeczpospolita". Odwołani prowadzili najgłośniejsze śledztwa w kraju: sprawę Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, sprawę kryptogiełdy i zaginięcia Sylwestra Suszka, a także postępowania, w których zarzuty usłyszeli politycy obecnej koalicji.

Wśród odwołanych jest prokurator Marcin Rodzaj, który prowadził sprawę "Batmanika". Czystki zażądał nowy naczelnik wydziału Marek Wełna, sprowadzony z Krakowa, który w lutym zastąpił wieloletniego szefa Tomasza Tadlę. Z wniosku odwołanych prokuratorów do Krajowej Rady Prokuratorów, do którego dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że Wełna mówił wprost: "nie jest decydentem", przyszedł wykonać "brudną robotę" i dostał zadanie "przewietrzenia tych murów". Miał też przyznać, że pełni "fasadową rolę formalnego inicjatora" odwołań. Kto był decydentem - nie ujawnił.

Zastępczyni prokuratora generalnego Beata Marczak, nadzorująca pion, nie zgodziła się na odwołania. Wnioski podpisał więc sam Żurek, co - jak wskazuje "Rzeczpospolita" - jest niezgodne z ustawą o prokuraturze.

O tym, że Wiktor P. trzy tygodnie wcześniej opuścił areszt, jako pierwszy poinformował reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

KOMUNIKAT BKS KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI z 27 MAJA. Zgłoszenia dotyczące bezpośredniego zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa publicznego wymagają natychmiastowej reakcji i skierowania służb na miejsce zagrożenia oraz błyskawicznego działania. W ostatnim miesiącu mieliśmy do czynienia na terenie kraju z wieloma, jak się okazało później, fałszywymi zawiadomieniami dotyczącymi zagrożenia mienia i życia. Interwencje Policji w takich sytuacjach zawsze traktowane są priorytetowo. Dzięki skutecznej pracy policjantów i doskonałej współpracy z prokuraturą w krótkim czasie zatrzymano już pierwsze osoby związane z fałszywymi alarmami.

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie realizowali czynności do śledztwa w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było zawiadamianie różnych publicznych i niepublicznych instytucji o nieistniejących zagrożeniach, m.in. o podłożonych ładunkach wybuchowych czy zagrożeniu zdrowia i życia dzieci. Efekty pracy policjantów i prokuratorów pozwoliły na ustalenie, że członkowie tej grupy zaangażowani byli również w pozostające w zainteresowaniu opinii publicznej zdarzenia z maja 2026 r.

W oparciu o te ustalenia w dniu 21 maja 2026 r. policjanci zatrzymali mężczyznę, któremu zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jego rola, w świetle dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego, polegała na wykonywaniu czynności bezpośrednio wywołujących bądź zmierzających do wywołania reakcji służb na fałszywe zgłoszenia. W ten sposób wywołano kilka fałszywych alarmów, na które składały się kaskadowe zgłoszenia do kilkudziesięciu podmiotów publicznych. Sąd zastosował już wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

W wyniku dalszych czynności w dniu 24 maja 2026 r. zatrzymano kolejnego mężczyznę, któremu prokurator przedstawił zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i wywołanie kilkunastu fałszywych alarmów. Część z tych zgłoszeń miała charakter tzw. kaskady. Prokurator skierował wobec niego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Także wobec niego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Działania podjęte przez Policję od samego początku były priorytetowe i miały charakter pilny, ponieważ zgłoszenia dotyczyły zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia. Gdy tylko funkcjonariusze ustalili, że sytuacje nie miały miejsca, rozpoczęli działania w celu ustalenia sprawców fałszywych alarmów. Czynności prowadzone było wielotorowo i wymagały ścisłej współpracy policjantów zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości, funkcjonariuszy pionu kryminalnego oraz specjalistów analizujących przepływ informacji w sieci.

W skład grupy zadaniowej powołanej przez Komendanta Głównego Policji i zajmującej się tą problematyką weszli specjaliści z Biura Kryminalnego KGP, Biura Łączności i Informatyki KGP, Głównego Sztabu Policji KGP, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i Centralnego Biura Śledczego Policji. Zespół został utworzony w celu koordynacji działań związanych z wykrywaniem sprawców fałszywych alarmów. Kluczowe znaczenie w takich sprawach mają czynności operacyjne oraz szybka wymiana danych pomiędzy jednostkami, na terenie których doszło do zdarzeń. Policjanci musieli m.in. zweryfikować wszystkie okoliczności zdarzenia, wykonać analizy dużej ilości danych, zbadać zabezpieczony sprzęt i współpracować z wieloma podmiotami, także w ramach współpracy międzynarodowej.

Ostatnie zatrzymania to także efekt dobrej współpracy Policji z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie, której decyzje procesowe były kluczowe dla możliwości działania policjantów CBZC.

Sprawa jest rozwojowa.

(BKS KGP)

Policjanci wtargnęli do mieszkań dziennikarzy TV Republika. A to Polska Tuska właśnie...

Nie przepadam za Telewizją Republika. Swego czasu oglądałam tam głównie programy z Ziemkiewiczem, ale ostatnio też już coraz rzadziej o tym pamiętam.

Kiedyś chętniej coś tam sobie wrzucałam, bo była to po prostu konserwatywna telewizja - z czasem jednak zaczęła coraz bardziej skręcać typowo w stronę PiS, a po porażce w wyborach parlamentarnych w 2023 zupełnie się szaleju najedli.

Ale to, co się ostatnio działo w mieszkaniach dziennikarzy Republiki, jest absurdalne na wielu płaszczyznach. Bo Republika, czy się to komuś podoba czy nie, jest największą telewizją opozycyjną w Polsce, ma milionowe zasięgi, a wielu Polaków właśnie z niej czerpie informacje o tym, co się dzieje.

Można się zastanawiać, czy słusznie, ale ja - szczerze napisawszy - nie wiedziałabym jaką inną telewizję im polecić. Przecież nie TVP czy TVN, Polsatu też nie jestem pewna.

Dziennikarze Republiki twierdzą, że podobnych akcji wśród osób związanych z ich telewizją było kilkadziesiąt.

I tutaj znowu można się zastanawiać, czy nie koloryzują, ale nie da się ukryć, że takie sytuacje miały miejsce.

Opiszmy może dwie najgłośniejsze sprawy. Policjanci mieli wtargnąć do mieszkania Katarzyny Gójskiej i Michała Rachonia, którzy o tej porze byli w pracy. W domu przebywały dzieci i opiekunka. Powód wezwania? Podobno w ich łazience zamknął się islamski terrorysta z pasem Szahida. Wiadomo, że radykalni muzułmanie lubią wybierać sobie różne, najdziwniejsze miejsca do wysadzania się, ale najchętniej robią to w łazienkach naszych mieszkań, jakżeby inaczej?

Ja, za każdym razem, kiedy widzę światło zapalone w swojej, zawsze zastanawiam się, czy to Grzesiek zapomniał wyłączyć, czy Abdullah wciska się w pas; dlatego zawsze wolę zapytać, czy ktokolwiek tam jest, będzie sikał czy wybuchał.

Sami widzicie, że zgłoszenie absurdalne. Wyobrażam sobie, że gdyby ktoś coś podobnego zgłosiłby pod moim adresem, policjanci grzecznie przez próg, by się mnie zapytali, czy czasem ktoś nie chce mi się w kiblu wysadzić, a potem zajęliby się szukaniem żartownisia, ale okazuje się, że nie. Policjanci potraktowali sprawę bardzo poważnie i przeszukali dziennikarzom całe mieszkanie, nie zważając na to, że właścicieli w nim nie ma.

Podobna sytuacja spotkała Tomasza Sakiewicza. W jego przypadku funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ktoś usiłuje w jego domu popełnić samobójstwo. Brzmi bardziej wiarygodnie, ale tutaj również nikt nikomu nie zadawał pytań.

Wtargnęli facetowi do mieszkania, zrobili mu tam kipisz i zakuli w kajdanki jego asystentkę. Dodatkowo policjanci nie chcieli się wylegitymować, mieli usunięte oznaki identyfikacyjne, za to mieli naszywki sugerujące, że przyjechali z... Częstochowy.

Nakazu oczywiście nie mieli, bo kto by o nakazie pamiętał, skoro ktoś tam, za drzwiami, właśnie zakłada sobie pętlę na szyję, prawda?

Oczywiście wiele osób skojarzyło sobie zdanie, w którym padło jednocześnie słowo "szef", "asystentka" czy "mieszkanie" z jedną, konkretną czynnością, jaka mogła się w tym mieszkaniu odbywać. Otóż z tego co wiem, Sakiewicz od dawna ma biuro w mieszkaniu i często właśnie stamtąd prowadzi programy albo udziela wypowiedzi.

Po drugie - aresztowana kobieta była w pełni ubrana. I wreszcie po trzecie - według Sakiewicza w mieszkaniu miały przebywać również jego żona i teściowa. Tutaj już nie wnikam, co komu podpowiada wyobraźnia, ale ja wolę założyć, że ta pani była faktycznie tylko asystentką.

Przy okazji na tę kobietę wylało się chyba najwięcej pomyj. Że się puszcza, że przez łóżko robi karierę, wiele różnych obleśnych oszczerstw. Szkoda mi się jej zrobiło. Sakiewicza, szczerze pisząc, mniej - on już w tym środowisku obraca się od dawna i zdążył wyrobić sobie grubą skórę. Poza tym on sam wielokrotnie razy innym rozdawał, więc automatycznie się narażał.

A ona? Nie pchała się na pierwsze strony gazet, prawdopodobnie chciała sobie szczęśliwie i w miarę spokojnie przeżyć życie, a została pierwszą niewierną Rzeczypospolitej. Bo ta kobieta ma męża i dzieci. I naprawdę takimi insynuacjami niszczy się życie przede wszystkim tym ludziom, bo Sakiewicz wie, jak się bronić.

Chociaż trzeba przyznać, że otoczył on ją swoim parasolem ochronnym, ale mimo wszystko ta kobieta krzywdy nikomu nie zrobiła, nie szukała oklasków i przestępczynią też nie była. Mimo wszystko to ona skończyła w kajdankach, a pewna pani z Kłodzka, która trochę za bardzo kocha psy, chodzi sobie wolno.

Jakby to sobie w ten sposób porównać, to naprawdę żyjemy w państwie z dykty i kartonu. Tylko sobie to ładnie zaszyliśmy agrafkami, żeby nam się nie rozpadło, bo zaczęliśmy się już urządzać.

I parę rzeczy mi się w tej sprawie nie zgadza. Po pierwsze - chyba ponad rok temu Krzysztof Stanowski nagrywał materiał, że jego również spotkały podobne nieprzyjemności. Pewnego dnia pod jego dom zajechała policja, bo podobno sam twórca Kanału Zero dzwonił wcześniej pod numer alarmowy, że chwilę wcześniej poćwiartował swoją żonę.

Innym razem mieli dzwonić do jego żony, że jej syn miał wypadek i właśnie leży z mózgiem wyciekającym z głowy. Pani Stanowska wiedziała już wcześniej, że ktoś robi sobie idiotyczne żarty, ale mimo wszystko żadnej matce chyba nie jest miło usłyszeć takich wieści. W każdym razie policjanci przyjechali pod wskazany adres, zauważyli, że żona Stanowskiego chodzi w jednym kawałku i sprawę udało się załatwić, nie robiąc szumu dookoła.

Dziennikarz później pochwalił w swoim materiale pracę policji, bo w pełni z nią współpracował na dalszym etapie sprawy. Nie wiem, jak ona ostatecznie się zakończyła, ale mimo wszystko zwraca uwagę różnica postępowania funkcjonariuszy wobec założyciela Kanału Zero, a dziennikarzy Republiki.

Druga rzecz - jeśli prawdą jest, że podobnych akcji było ok. 30 (jeśli wierzyć pracownikom Republiki) - to ile takich akcji służby potrzebują, żeby się zorientować, że ktoś w najlepszym wypadku robi sobie durne żarty, a w najgorszych destabilizuje pracę naszych służb?

Naprawdę mam wątpliwości i nie wiem, która opcja byłaby gorsza - że mamy aż tak nieudolne służby czy że ktoś tym służbom kazał interweniować w taki, a nie inny sposób? Najbardziej obawiam się tego, że być może jedno i drugie.

Bo przecież kiedy trzeba było schwytać staruszkę, która coś złego opublikowała na Owsiaka (a potem postawić jej absurdalne zarzuty i skazać na ich podstawie), służby zareagowały wręcz błyskawicznie. Można było się zastanawiać, czy nie zbyt błyskawicznie. A tutaj?

Zatrzymano ostatecznie jakiegoś 53-letniego mężczyznę, ale potem go wypuszczono, bo to nie był on. Przeciwnie, sam padł ofiarą tego oszustwa.

I ostatnia sprawa. Osłupiające jest to, jak lekceważąco potraktowali sprawę min. Kierwiński z min. Kosiniakiem i min. Kamyszem. Jeszcze bardziej osłupiające jest to, że większość ludzi z obecnego obozu pracy potraktowali wszystko jako świetny dowcip. Faktycznie, boki zrywać.

Jak pisałam na początku, Republika to też nie moja bajka. Ale naprawdę bardzo bym chciała, żeby zostało wyjaśnione - jakim cudem funkcjonariusze policji (wszyscy naraz!) doznali pomroczności jasnej i bezkrytycznie wierzyli we wszystkie zgłoszenia (o islamskim terroryście w prywatnej łazience na przykład), na dodatek kompletnie zapominając, jakie mają prawa i obowiązki w przypadku takich zgłoszeń (chociaż to akurat dosyć często się zdarza).

Ja rozumiem, że policjanci mają obowiązek sprawdzić wszystkie zgłoszenia, obojętnie jak absurdalne by się im nie wydawały, ale wystarczyło przyjść, zapukać, zapytać, ewentualnie zapytać, czy mogą sprawdzić chociaż tę łazienkę, a nie włazić z butem ludziom do mieszkania i jeszcze je sobie dokładnie przeszukać.

I fajnie by było wiedzieć, kto tak naprawdę odpowiada za te ataki. To dosyć ważna kwestia, jeśli wziąć pod uwagę, że jesteśmy w stanie wojny hybrydowej z Rosją, a Republika jest największą telewizją opozycyjną.

I chciałam jeszcze o jednej sprawie napisać, ale widzę, że zrobiła to już za mnie Maria Stepan, więc w komentarzu wrzucę Wam link do jej materiału.

Uważajcie na siebie i koniecznie sprawdzajcie, czy akurat nikt nie planuje wysadzić się w Waszych łazienkach, kiedy akurat będziecie chcieli z niej skorzystać. ;)

M.

Autorka bloga na Facebooku Nawiasem pisząc

Tweet
Pin It
  • Poprzedni artykuł
  • Następny artykuł

Skomentuj

Komentuj jako gość

    0

    Biorą udział w konwersacji

    Komentarze (17)

    • Sortuj - najpierw najstarsze
    • Sortuj - najpierw najnowsze
    • Subskrybuj poprzez e-mail
    Pokaż poprzednie komentarze
    • Gość - gość

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      W przypadku Tomasza Sakiewicza funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że ktoś usiłuje w jego domu popełnić samobójstwo i - nie "wtargnęli" a natychmiast zareagowali! Dzięki za rządową opiekę nad Respubliką…

      około 3 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus
    • Gość - Arnie

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      W przypadku tego powyższego @Gościa - gościa na forum Debaty, funkcjonariusze powinni otrzymać zgłoszenie, że ten idiota ma dostęp do internetu, i usiłuje popełnić intelektualne i wizerunkowe samobójstwo (harakiri), klepiąc bez sensu po klawiaturze. Powinni natychmiast zareagować, żeby @Gość nie zanieczyszczał internetu swoimi przemyśleniami... I ten idiota @Gość powinien być im wdzięczny, że otoczyli go opieką, nałożyli kaftan bezpieczeństwa i odstawili na al. Wojska Polskiego 35.

      około 3 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus
    • Gość - Gość

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      Poznasz ją po sic! ;) sic!

      około 3 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus
    • Gość - Gość

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      Sakiewicz aktualnie został ukarany przez Prokuraturę!

      około 2 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Unkas

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      Ale co to za kara?
      To jest tylko dodatkowa reklama dla Sakiewicza.
      Oczywiście w oczach tych "oczadziałych".
      A inni przecież Sakiewicza nie obchodzą.
      Pozdrawiam,

      około 2 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Unkas

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      Bardzo dobra analiza tej sytuacji.
      Gratuluję!
      I nie przejmuj się wpisem tego gościa, który na trzeźwo nie umie pisać (ani myśleć) i myśli, że inni mają tak samo :-)
      Pozdrawiam!

      około 2 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Arnie

      W odpowiedzi na: Gość - Gość
      Odnośnik bezpośredni

      Podszubieniczna swołocz jest zachwycona "analizą", zawierającą plotkę, "że zatrzymano tam czyjąś kochankę w ciąży...".
      Różne cwele/ormowcy są dumni z urobku swoich móżdżków, według którego to sam Sakiewicz nasłał służby na siebie...
      Normalne, podszubieniczne wytwory umysłowe po lobotomii...

      około 2 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Gość

      W odpowiedzi na: Gość - Arnie
      Odnośnik bezpośredni

      Cóż, dyletant syci się banialukami baby z magla.

      około 2 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - moje wartości

      Odnośnik bezpośredni

      I po kilku dniach co pan politruk Socha napisze? Złapano sprawców. I nie jest tak, jak piwowski politruk napisał i bredził. Ile trzeba mieć w sobie złej woli i ideologicznego zaślepienia by wypisywać takie bzdury jak Socha w Debacie. Kto mu za ro płaci? Czy on jedynie z kategorii pożytecznych idiotów?

      około 2 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Zagrożona

      Odnośnik bezpośredni

      W grudniu 2025 roku stałam się ofiarą nocnego wejścia policji do mieszkania z powodu zagrożeniu zdrowia i życia dzieci. Modus operandi jak w filmie akcji
      i w schemacie, który poruszył ostatnio Polaków, bo dokonano siłowego wejścia do mieszkania rodziny Prezydenta RP.
      Północ, dzień powszedni, wojewódzkie miasto Olsztyn. Najpierw natarczywe pukanie do drzwi, potem natarczywe dzwonienie i w końcu żądanie otwarcia drzwi. Przy odmowie otwarcia - zagrożono wyważeniem drzwi i wejściem siłowym. Co mogłam w takiej sytuacji zrobić? otworzyłam!. Na pytanie o przyczynę wejścia usłyszałam, że wpłynęło zgłoszenie o biciu i zagrożeniu zdrowia i życia dzieci w moim mieszkaniu. Nie okazano nakazu sądowego czy prokuratorskiego, policja sprawdziła czy poza mną nie ma nikogo w mieszkaniu. Najbardziej zadziwiające jest to , że nie jestem prominentnym politykiem, dziennikarzem lecz zwykłą, starszą ponad 60-letnią kobietą. Na wniesioną skargę Komendant Komendy Miejskiej Policji odpowiedział, cytuję fragment:
      "W sytuacjach niecierpiących zwłoki, gdy istnieje podejrzenie zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, policjanci mają prawo wejścia siłowego do mieszkania, poświęcając dobro niższego rzędu na rzecz dobra wyższego rzędu zgodnie z treścią aft. 26; I Kodeksu Karnego tzw. stan wyższej konieczności. Pozostawienie mieszkania bez sprawdzenia mogłaby spowodować narażenie osób trzecich na utratę życia i zdrowia".
      nie otrzymałam raportu z wejścia policji, przeprosin i stałam się dobrem niższego rzędu. Nocna wizyta policji trwała około pół godziny. Wóz policyjny stał pod blokiem na włączonym kogucie około pól godziny. Po zakończonej wizycie wyłączono światła a wóz spokojnie odjechał. Jak widać nie trzeba być prezydentem, dziennikarzem, politykiem, etc. , by stać się ofiarą czyjegoś perfidnego żartu i skwapliwego działania policji w imię "ochrony dobra wyższego rzędu". pozostała trauma i poczucie bezsilności, że człowiek nie może być bezpieczny nocą we własnym domu.

      około 2 tygodnie temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz

    Wyróżnione

    Lubiane

    System komentarzy oparty o Komento

    Komentarze

    Aktywa Kremla i PIS bronią Kraskowskiego z obawy, że wygada się kto mu każe pluć na RG. Sądy orzekły, że nie ma żadnej afery. Uciekinier ziobro mścił ...
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    2 godzin(y) temu
    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1684882981591513&set=ecnf.100002094823336
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    12 godzin(y) temu
    Dobre jest to, że ta kobieta (Marta) od lat startuje w wyborach samorządowych i klapa. Pomimo występowania ramię w ramię z Urszulą. Lansu, polubień na...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    12 godzin(y) temu
    Marta Pasławska- Hurło zasiada w Radzie Społecznej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. Stanisława Popowskiego w Olszty...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    13 godzin(y) temu
    Pasławska to niech lepiej porozmawia ze swoim ulubionym prawnikiem, na temat pożyczki,którą zaciągnął w spółce, gdzie zasiada w radzie nadzorczej. To ...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    15 godzin(y) temu
    Przecież to bzdura. Brońcie Kraskowskiego bo w areszcie wygada na czyje zlecenie materiały sfabrykował i co wie o pewnych braciach
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    19 godzin(y) temu

    Ostatnie blogi

    • Apel o optymizm na wypadek wojny Dwadzieścia rosyjskich dronów, które ostatnio wleciały do Polski wzbudziły u wielu moich rodaczek i rodaków głęboki niepokój, a często przerażenie… Zobacz
    • Barbarzyński atak "silnych ludzi" Tuska na praworządność Zbigniew Lis Motto Tuska: Będziemy stosować prawo, tak jak my je rozumiemy, czyli uchwałami Sejmu i rozporządzeniami zmieniać ustawy, wg zasady –… Zobacz
    • Co trzeba zrobić, żeby PiS wygrało kolejne wybory? Zbigniew Lis Wielu Polaków głosujących nie za opozycją, tylko przeciw PiS, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji ich decyzji oraz z powagi… Zobacz
    • Michał Wypij, Paweł Warot – komentarz osobisty Bogdana Bachmury Bogdan Bachmura Dużo łatwiej o krytykę osób, których nie darzymy sympatią, z którymi jesteśmy w sporze lub konflikcie. Ale tym razem jest… Zobacz
    • 1

    Najczęściej czytane

    • Wyborcza sporządziła listę osób do zwolnienia z pracy, związanych z PiS
    • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego
    • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord
    • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”
    • Od 3 lat wywołuje fałszywe alarmy, sąd go wypuścił i Wiktor P. nasłał policję na dziennikarzy TV Republika
    • Rekonstrukcja pałacu w Klewkach za 9 mln zł przez dekonstrukcję?
    • Ks. Alfred Borski: "Pani Urszula Pasławska jest żoną Marka Michniewicza"
    • Spalarnia śmieci w Olsztynie nie powstrzymała kolejnej podwyżki za odpady
    • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach
    • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?
    • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali
    • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

    Wiadomości Olsztyn

    • Olsztyn

      • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali

        2026-06-12 06:30:15

        LIST OTWARTY organizacji związkowych działających w Regionie Warmińsko-Mazurskim i Wojewódzkim Szpitalu...

      • Władze Olsztyna wybrały firmę, która zaprojektuje rozbiórkę "szubienic"

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:50:36

        Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej, znany mieszkańcom Olsztyna jako „szubienice”,...

      • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

        2026-06-01 08:29:41

        Prokurator okręgowy w Olsztynie złożył wniosek do Prokuratury Krajowej o rozważenie złożenia kasacji...

    Wiadomości region

    • Region

      • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:53:42

        „Zawiedliśmy się na osobach, które z pozoru, wyglądu, usposobienia, wydawały się, że są uczciwe (...)...

      • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach

        Adam Jerzy Socha 2026-06-08 17:07:39

        Radni wojewódzcy PiS Paweł Warot i Piotr Soćko domagają się od wojewody warmińsko-mazurskiego, kurator...

      • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”

        Adam Jerzy Socha 2026-06-07 18:11:29

        Radni Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego z klubu PiS zwołali na poniedziałek 8 czerwca konferencję prasową...

    Wiadomości Polska

    • Polska

      • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord

        2026-06-10 07:18:56

        Sąd Rejonowy w Piasecznie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla znanego dziennikarza śledczego...

      • Polską rządzi oligarchia partyjna. Czy nowa Konstytucja to zmieni?

        Bogdan Bachmura 2026-06-01 09:03:33

        To dobrze, że prezydent Karol Nawrocki powołał Radę Nowej Konstytucji. To znacznie poważniejsza...

      • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego

        Adam Jerzy Socha 2026-05-30 20:02:15

        Agresją i kpinami zareagowali radni i wójt Jan Kasprowicz, na wystąpienie na sesji Rady Gminy w...

    O debacie

    • O Nas
    • Autorzy
    • Święta Warmia

    Archiwum

    • Archiwum miesięcznika
    • Archiwum IPN

    Polecamy

    • Klub Jagielloński
    • Teologia Polityczna

    Informacje o plikach cookie

    Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.