Fundacja Helsińska: sądy, negatywnie ocenia 44 proc. Polaków
- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 25 lipiec 2017 13:26
- Adam Socha
Sprowokował mnie wpis Czytelnika o nicku "rob" na forum pod moim komentarzem "Niech prawo znaczy prawo, a sprawiedliwość sprawiedliwość", który kwestionuje moje twierdzenie, że polscy sędziowie zarabiają relatywnie bardzo dobrze na tle Europy, mamy najwięcej sędziów na 100 tys. mieszkańców a na „sprawiedliwość” czeka się najdłużej. Przytaczam poniżej fragmenty raportu z 2010 roku Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka za pieniądze Fundacji Batorego (Sorosa) pt. „Efektywność polskiego sądownictwa w świetle badań międzynarodowych i krajowych”. Czytamy w nim: Wymiar sprawiedliwości, w szczególności sądy, negatywnie ocenia 44 proc. Polaków.
Czytaj więcej: Fundacja Helsińska: sądy, negatywnie ocenia 44 proc. Polaków

Teraz jest jeszcze minimum gwarancji praworządności gdy sprawa idzie do Białegostoku (oczywiś...