logodebata

Wspomóż jedyny portal na Warmii i Mazurach, który nie boi się publikować prawdy o politykach i jest za to ciągany po sądach. Nigdy, przez 18 lat istnienia, nie dostaliśmy 1 grosza dotacji publicznej. Redaktorzy i autorzy są wolontariuszami. Nr konta bankowego Fundacji „Debata”: 26249000050000450013547512. KRS: 0000337806. Adres: 11-030 Purda, Patryki 46B

niedziela, czerwiec 14, 2026
  • Debata
  • Wiadomości
    • Olsztyn
    • Region
    • Polska
    • Świat
    • Urbi et Orbi
    • Kultura
  • Blogi
    • Łukasz Adamski
    • Bogdan Bachmura
    • Mariusz Korejwo
    • Adam Kowalczyk
    • Ks. Jan Rosłan
    • Adam Jerzy Socha
    • Izabela Stackiewicz
    • Bożena Ulewicz
    • Mariusz Korejwo
    • Zbigniew Lis
    • Marian Zdankowski
    • Marek Lewandowski
  • miesięcznik Debata
  • Baza Autorów
  • Kontakt
  • Jesteś tutaj:  
  • Start
  • Wiadomości
  • Olsztyn
  • Ks. St. Małkowski: „Polska ginie!"

Olsztyn

Ks. St. Małkowski: „Polska ginie!"

Szczegóły
Opublikowano: niedziela, 01 luty 2015 10:49

- Polska jest na ześlizgu, ku przepaści – mówił na spotkaniach w Olsztynie, 31.01.2015 r., ksiądz Stanisław Małkowski. Spotkanie odbyło się w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie było kontynuowane w Domu Rzemiosła. - Polakom odbierana jest własność, wolność, Polska ma najniższy przyrost naturalny w Europie, miliony młodych emigrują, a władze propagują metody antynatalistyczne, ludobójcze, przestępcze. Ks. Małkowski ratunek widzi m.in. w krucjacie różańcowej.

Relacja expressu.olsztyn z wykładu ks. Stanisława Małkowskiego w IKCH:

Na początku ks. Małkowski przypomniał o 30. rocznicy śmierci Józefa Mackiewicza ( 31 stycznia). - Był on pisarzem, publicystą, obrońcą prawdy, bezkompromisowym rzecznikiem prawdy, chociażby o mordzie Katyńskim, gdzie był świadkiem odkrycia masowych grobów. Jego bezpardonowość mogła skończyć się dla niego tragicznie, tak w czasach wojny jak i po latach od jej zakończenia i była przyczyną ataku na niego z dwóch stron. W imię prawdy narażał się zarówno komunistom jak i hierarchom kościelnym, był człowiekiem wielkiej odwagi, niezależności przekonań. Dlatego najpierw chciałbym o nim wspomnieć – mówił ks. Małkowski i przybliżył publiczności życiorys Mackiewicza.

Później kapłan opowiedział o czasach PRL-u. - Któregoś razu 84. roku, w lecie miałem odprawiać mszę świętą, a po mszy miało być spotkanie z autorem, ale tego autora po nazwisku nie ujawniono po to, by utrudnić SB-cji łowy, żeby rzeczony autor jakoś do tej Podkowy Leśnej dotarł. Nie wiem kto będzie autorem, mszę świętą odprawiam i w kazaniu zadałem takie pytanie: Co jest największym zagrożeniem dla Polski obecnie? Czy komunizm? Nie – odpowiedziałem. Komunizm się niebawem skończy. Najgorszym zagrożeniem dla Polski jest relatywizm, jest nihilizm, jest przekonanie, że prawdy obiektywnej nie ma. A po mszy świętej przebieram się z zakrystii i zjawia się Jacek Kuroń – czyli autor, który ma za chwilę powiedzieć prelekcję w kościele. Mówi mi: Słuchaj, ja w tej swojej prelekcji chcę powiedzieć coś zupełnie przeciwnego do tego, co powiedziałeś w kazaniu, ale nie wiem czy ciebie przebiję. Ja mówię: Spróbuj, zobaczymy. I co takiego powiedział? Zadał to samo pytanie, które ja w swoim kazaniu. Czy komunizm jest największym zagrożeniem? Również odpowiedział „nie”. Komunizm wkrótce rozwieje się jak brudny dym, jak szara mgła. Największym zagrożeniem dla Polski jest przekonanie, że „My mamy prawdę” i z tego przekonania wynika ksenofobia, nietolerancja, pogarda dla inaczej myślących – takie zachowania, które sprawiają, że demokracja jest u podstaw zagrożona. Tymczasem ideą jest pluralizm i tolerancja – mówił ks. Małkowski.

- Słowo „tolerancja” miało w przeszłości określone znaczenie. Natomiast obecnie nabrało nowego. Znaczenie słowa „tolerancja” oznacza postawienie – najpierw zdawałoby się -  na równi kłamstwa i prawdy. Ale potem się okazuje, że państwo jest łagodne, pluralistyczne – dobrze, że tak jest. Natomiast jeżeli prawda ma być nietolerancyjna, to tolerancja dla wszystkich z wyjątkiem wrogów tolerancji. A któż jest największym wrogiem tolerancji? Ten kto się upiera, że jest obiektywna prawda. A gdzie takich ludzi najwięcej można spotkać? Oczywiście w Kościele. W związku z tym największym zagrożeniem dla demokracji, tolerancji , wolności jest Kościół (…) To przekonanie Józefa Mackiewicza, że komunizm jest zły z istoty, nie z formy, zobowiązuje nas żeby ocenić tę transformację, jaka w Polsce i w innych krajach się dokonała, tak, by komunizm zszedł ze sceny dziejów. Nasuwa się tutaj porównanie do obrazu biblijnego z Księgi Apokalipsy. Mamy tam w 13. rozdziale takie postacie apokaliptyczne jak ogniście czerwonego smoka i dwie bestie. Jednym ze znaczeń tego czerwonego smoka jest system komunistyczny, diabelski z istoty. Wg biblii ten smok w pewnej mierze schodzi w pewnym momencie ze sceny dziejów, właśnie tak jak komunizm. I przekazuje władzę bestiom pierwszej i drugiej. Druga bestia udaje baranka, te bestie mają bardziej wyrafinowany sposób działania niż czerwony smok, który jest otwarcie kłamcą i ludobójcą. To wzbudza pewne opory. Natomiast bestia pierwsza – jednym z jej znaczeń jest masoneria, czyli antykościół. Owszem, sięga po ludobójstwo, sięga po kłamstwo, ale te kłamstwa nie są tak jednoznaczne i bezczelne. Natomiast druga bestia, która udaje baranka oznacza fałszywych katolików sprzymierzonych z masonerią. I dotyczy to zarówno świeckich katolików, jak i duchownych, niekiedy nawet hierarchów. Istotą transformacji, która dokonała się w Polsce jest właśnie zejście ze sceny czerwonego smoka i wejście obu bestii, które panują tworowi politycznemu pod nazwą III RP, która jest kontynuacją PRL. Najwyższe stanowiska w Polsce piastują obecnie fałszywi katolicy.

O ile za czasów PRL-u krajem rządzili bezbożnicy, ateiści, a teraz rządzą ludzie, którzy podają się za katolików, którzy lubią do kościoła chodzić, którzy zajmują pierwsze rzędy, Komunię Świętą świętokradzko przyjmują, zaprzyjaźniają się z duchownymi i hierarchami (…) Jednym z powodów nałożenia ekskomuniki latae sententiae w przypadku Prezydenta, pani Kopacz, pani Gronkiewicz-Watltz i innych czołowych postaci obecnych władz, jest popieranie in-vitro, aborcji, pigułek wczesnoporonnych „dzień po”. Jeżeli ci ludzie – pomijając inne ich zbrodnicze uwarunkowania, które trudno udowodnić, np. to czy prezydent ma krew na rękach, bo jest współautorem Zamachu Smoleńskiego, moim zdaniem tak, ale trudno to udowodnić – tak czy inaczej popiera in-vitro, bo mówi, że jest za życiem. Ten człowiek nie ma prawa przyjmować Komunii Świętej, a duchowni, którzy wiedzą o nim to, co powinni nie mają prawa udzielać świętokradzkiej Komunii. Natomiast wielu prostaczków-katolików sobie mówi: Za PRL-u mieliśmy u władzy ateistów, teraz mamy katolików. Teraz przecież można budować kościoły, zakładać wydawnictwa kościelne, szkoły katolickie tworzyć itp. Z jednej strony faktycznie kościół ma swobodę organizacyjną, ale jednocześnie władze zgadzają się na panoszenie się ideologii pogańskich, nihilistycznych, które mają tak kształtować ludzi, a nawet dzieci, żeby stały się zupełnie niezdolne do tego żeby wierzyć... Chodzi o to by zburzyć całą tożsamość, tak aby dorastający człowiek nie wiedział kim jest. Natomiast bardzo dobrze wiedział, że potrzebuje wrażeń, przyjemności i korzyści. Nie ma tu miejsca naprawdę o Bogu, o życiu, ludzkiej naturze, kobiecości, męskości. Wszystko ma być zniszczone. Tych ideologii pogańskich jest w tej chwili kilka: jest ideologia poprawności politycznej, jest ideologia multi-kulti, która twierdzi, że wszystkie kultury i religie są równe z wyjątkiem Chrześcijaństwa, jest ideologia Green Peace, która mówi, że człowiek jest gatunkiem zagrażającym innym i dlatego powinno być ludzi mniej (…) Jeszcze Polska nie zginęła, ale może zginąć. To są ostatnie lata na to, żeby naszą Polskę uratować – mówił ksiądz Małkowski.

Relacja Antoniego Górskiego:

Ksiądz Małkowski podkreślał, że bez prawdy nie ma wolności. Nie istnieje też wiele prawd w odniesieniu do danej rzeczywistości, zjawiska czy zdarzenia. Nie jest możliwością, by każdy miał swoją prawdę. Z drugiej strony prawda nie może być podzielna. Ćwierć prawdy nie jest żadną prawdą, a półprawda może być nawet gorsza od kłamstwa, gdyż stwarza pozory prawdy i przez to staje się jeszcze bardziej niebezpieczna. I tak istnieje wśród Polaków przekonanie, że Polską rządzą katolicy. Bo skoro spotykają się z hierarchami Kościoła, występują w otoczeniu biskupów, uczestniczą we mszach świętych, a nawet przystępują do Komunii Świętej to nie może być inaczej. Następuje pomieszanie pojęć, poplątanie, mętność zachowań wśród których trudno wyłuskać prawdę. Tusk, Gronkiewicz–Waltz składają ręce w kościele a popierają zabijanie. Nie inaczej postępuje teraz premier Kopacz. Szczytem nie tylko hipokryzji, faryzeizmu a wręcz „odmętów absurdu" jest oświadczenie prezydenta Komorowskiego, że jest za in vitro, bo jest za życiem. No już większej niedorzeczności być nie może, a przyjmując komunię popełnia świętokradztwo i nakłada na siebie ekskomunikę. Gorsze jest to, że biskupi, wiedząc o takich postawach i widząc to, uczestniczą w świętokradztwie, tym samym dając przykład zgorszenia.

Po stronie kłamstwa staje tzw. „lewica laicka", która w przeszłości, jako opozycja, znajdowała schronienie w Kościele a obecnie bardzo gwałtownie go atakuje. Mówi o tolerancji i o równości wyznawania poglądów filozoficznych i religii, jednak za wyjątkiem religii rzymskokatolickiej. Zgadza się za to na panoszenie się pogaństwa, czy neopogaństwa a także nihilizmu, odrzucającego wszelkie obowiązujące normy i wartości w życiu społecznym za wyjątkiem hedonizmu. Poprzez kulturę, sztukę, szkolnictwo i prawo próbuje stworzyć „nowego człowieka" za pomocą tzw. ideologii gender. Pod przykrywką „Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej", stara się przemycić płeć „społeczno-kulturową", a także walkę z religią. Chce i gdzieniegdzie już wprowadza zachowania „społeczne" sprzeczne z uwarunkowaniami biologicznymi przebierając chłopców za dziewczynki, a dziewczynki za chłopców. Daje tym samym podłoże do niekonwencjonalnych zachowań seksualnych – homoseksualnych i pedofilskich, z którymi podobno tak walczą.

Zakłamana jest także działalność wszelkich organizacji tzw. ekologicznych, ochrony środowiska typu „Zieloni", czy „Greenpeace". Te „szlachetne" organizacje dbają bardziej o żuczki i inne zwierzątka, stawiając je wyżej kosztem człowieka, wypaczając przy tym jego rolę. A to przecież człowiek postawiony jest przez Stwórcę na gospodarza świata. Oczywiście gospodarza - nie rabusia. Nie wytrzymały też próby czasu polityka „multi kulti" (w kontekście wydarzeń około „charlie hebdo") i globalnego ocieplenia, pogardliwie zwana „globcio". Co gorsza, za taką polityką idą szkodliwe decyzje gospodarcze, jak chociażby o redukcji dwutlenku węgla.

W imię obłędnej polityki demograficznej nie dba się nie tylko o przyszłość Narodu, ale także tu i teraz o młode pokolenie, faktycznie zmuszając je do migracji z różnych powodów.

Ludzie nikczemni posuwają się do kłamstwa wmawiając, że „wszyscy kłamią" i tym samym usprawiedliwiając się słynnym już: „kto jest bez grzechu niech rzuci we mnie kamieniem". Wyolbrzymia się przy tym „winę" opozycji o kradzieży dorsza za 8.50 zł powielając to „przestępstwo" w kilkudziesięciu usłużnych mediach wielokrotnie, zagłuszając nieistotnymi wiadomościami (matka Madzi, morderstwo rodziców chłopaka, ostatnio - sfałszowaną wypowiedzią kandydata na prezydenta, nie wspominając o „występach" dyżurnego Palikota) albo wręcz pomijając własne, nawet miliardowe przekręty w spółkach i ich zarządach, nie mówiąc o wypłacanych na granicy prawa milionowych nagrodach czy odprawach. Nikt nie został ukarany dla „dobra demokracji".

Ks. Stanisław Małkowski po Mszy św. w kościele NSPJ kontynuował swoje wystąpienie w Domu Rzemiosła: Apelował, by wejść do komisji wyborczych i patrzeć na ręce.
W sferze duchowej, jako sposób wybicia się na niepodległość wymienił trzy narzędzia modlitewne:
1. Krucjatę różańcową – jest to ruch oddolny, uczestniczy w nim 120 tysięcy wiernych i 10% biskupów.
2. Marsze pokutne – przejście przez miasto z modlitwą różańcową.
3. Poddanie się społeczeństwa władzy Chrystusa Króla.

Stwierdził, że Rosja się nie nawróciła, jest nadal imperium zła i staje się państwem totalitarnym i może wywołać III wojnę światową. Tutaj ks. Małkowski ratunek widzi w ofiarowaniu Rosji, przez Ojca Świętego, w jedności z duchowieństwem, Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny.
(red.)
Ks. Stanisław Małkowski przyszedł na świat w 1944 roku, w rodzinie ziemiańskiej, z której wyniósł wartości głęboko religijne i patriotyczne. Polski duchowny rzymskokatolicki, socjolog, kaznodzieja, publicysta, społecznik. Od lat sześćdziesiątych mocno zaangażowany w działalność opozycyjną. Kapelan Solidarności. Współpracował z ROPCiO i KOR. Podpisał się pod Listem 59 (protest przeciwko wprowadzeniu do Konstytucji PRL zapisu o kierowniczej roli PZPR i wieczystego sojuszu z ZSRS). Był przyjacielem księdza Jerzego Popiełuszki (błogosławionego), z którym był na liście proskrypcyjnej SB na pierwszym miejscu (przed księdzem Jerzym). Stanowczo sprzeciwia się aborcji i organizuje pomoc dla samotnych matek. Prowadzi modlitwy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie po Tragedii Smoleńskiej.
Antoni Górski

Tweet
Pin It
  • Poprzedni artykuł
  • Następny artykuł

Skomentuj

Komentuj jako gość

    0

    Biorą udział w konwersacji

    Komentarze (4)

    • Sortuj - najpierw najstarsze
    • Sortuj - najpierw najnowsze
    • Subskrybuj poprzez e-mail
    • Gość - anar

      Odnośnik bezpośredni

      Sądzę, że uczestnicy tego spotkania mogli się popłakać nad losem Polski. Niestety, tylko popłakać, bo po pierwsze niczego innego zrobić nie potrafią (nie są nawet zdolni), po drugie, zostali zagonieni w zaułek świadomościowy, w którym poczucie bezsilności tylko łzy z oczu wyciska. W zaułku bytowym to chociaż walkę się podejmuje. Tak więc Sodalicja Naiwnych? Bardziej Sodalicja Bezradnych?
      Jest źle, to fakt, ale w przyczynach trzeba to widzieć inaczej, bo samo utyskiwanie na sferę świadomości (in vitro, eutanazja, aborcja, gender i love mi tender... stosunek przerywany, czy metody nieprokreacyjne, itp.) trzeba wbudować w sferę faktów z którymi tylko don Kichot mógłby wieść bój na śmierć albo życie. Katolicka niezgoda na ustalającą się rzeczywistość jest naiwnością z króliczą możliwością prokreacyjną tejże naiwności. Stwarza to szansę, że wygrają tylko ci, którzy nie znajdują się w zasięgu tej łzawej analizy. Można powiedzieć, że na szczęście Kościół nie ma wpływu na tych, co mają wpływ na rzeczywiste losy kraju, ale byłaby jakaś nadzieja, gdyby włączył się do jego naprawy pomagając tym, którzy widzą to zupełnie inaczej. Są tacy, ale to dzięki Kościołowi (bezpośrednio lub pośrednio) nie mają szans, bo cóż dla nich ma Kościół oprócz Konwentu św. Katarzyny i swego przywództwa? A jak się nie podoba to jakiś Nycz ukręci temu łeb.
      Jeszcze przed powstaniem nowej Polski usłyszałem rozmowę dzisiejszego notabla, notabene Żyda, z moim ojcem. „Religie podpuścimy zwrotem dóbr dla ich Kościołów. To da nam jakieś 15 - 20 lat spokoju, w których weźmiemy nie tylko kamienice, ale i ulice”. Udało się? A jak podzieliło Polaków, bo przecież nie wszystkim oddano to, co ich. Warto było? Nikt mądrzejszy nie ograniczył tego pędu do ziemskich wartości? Tak jest, Polska zginie z powodu braku własności. Dom jest tego, czyj jest grunt... świadomość jest taka, jaki byt. Próbujecie odwrotnie? Zawracanie kropidłem Wisły, Odry i Bugu...
      PS1. Prawda jest zazwyczaj dużo bardziej skomplikowana od religii. Religia zawsze jest jakimś uogólnieniem, a prawda jest konkretna. Religia korzysta ze stosunku nadrzędności, ale może on nie zachodzić, bo prawda „wymyka się”... Religia może nie dotyczyć tej rzeczywistości, o której mówi prawda (zdania, sądy ją opisujące). Prawda jest zależna od widzianej rzeczywistości, naszego analitycznego umysłu i oceny porównania jednego z drugim. Religia natomiast nie porównuje, ale biadoli i nakazuje. Nakazuje zresztą w sprawach, w których porównanie jest niemożliwe i powinno być zawieszone. Dlatego w religii musi być coś bardziej ważniejszego niż prawda. Jest to wiara, która z natury nie powinna się prawdy domagać, bo jeśli się wie to nie powinno się wierzyć, a wierzy się dlatego, że się nie wie.
      W mojej religii takie pierdoły nie są potrzebne.
      PS2. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie klasyka: „Co robić?” Może po leninowsku: rób rewolucję... Może w stylu okładki „Charlie Hebdo”: (spowiednik Wesołowskiemu) rób kino jak Polański. W Polsce to tylko po polsku: rób cyrk...
      PS3. Bardzo symptomatyczna jest dzisiejsza wypowiedź bpa Wętkowskiego (w tytule) http://wiadomosci.onet.pl/poznan/bp-wetkowski-europa-zachodnia-na-naszych-oczach-popelnia-duchowe-samobojstwo/s0vnh. Oj, marzy się wzięcie społeczeństw Zachodniej Europy za przysłowiowy pysk i zmuszenie do reinplantacji tożsamości chrześcijańskiej. Ale nie ma popytu na ową tożsamość... I co?
      I jeszcze: „Świątyń nie buduje się po to, aby służyły jako sale koncertowe czy muzea. To miejsce spotkania z Bogiem”. A ja spotykam Boga wszędzie i wcale nie mam wrażenia, że mi się narzuca... Dopiero w kościele spotykam się z narzucaniem mi czegoś...

      około 11 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - gan

      W odpowiedzi na: Gość - anar
      Odnośnik bezpośredni

      anar, tyle sofizmatów nawciskałeś, że trudno z tobą dyskutować, gdyż trzeba byłoby cię ciągle poprawiać. Odniosę się więc tylko do jednego wiodącego w całym twoim wywodzie. Rzeczywistość nie jest ustalająca się. Tak samo można byłoby stwierdzić, że stołek sam się zrobił, ustawił się, ustalił się. Poprawnie powinno brzmieć: "Katolicka niezgoda na ustalaną rzeczywistość", co też jest fałszem, bo ta "niezgoda" nie jest w każdym przypadku.

      około 11 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - anar

      W odpowiedzi na: Gość - gan
      Odnośnik bezpośredni

      Nie zamierzam podejmować dyskusji, bo to tak jakbym z SZARYm dyskutował... Ewentualny przedmiot sporu między nami mógłby polegać na tym, że moje „sofizmaty” odnoszą się do tego, co powiedział ks. Małkowski, a co na krytykę Redakcja wystawiła. Twoja natomiast sofistyka polega na tym, że odnosisz się do mnie, a nie do referenta. Po jaki ch... Ci anar jest potrzebny, jeśli nie ma on wpływu na rzeczywistość ani na jej obraz i nie pcha się się z odczytem na salony? Odnieś się do referenta, bo na tym polega dyskusja (w przeciwieństwie do „jatki”). Nie zdziwi mnie to, że zgadzasz się z ks. Małkowskim i jeszcze wzmacniasz swoimi przemyśleniami. Potworzyły się „obozy” specyficznych sposobów widzenia obecnej rzeczywistości i dobrze, ale dosyć bicia piany. Chcecie coś zmienić to zjednoczcie się na płaszczyźnie możliwie neutralnej i dokonajcie czegoś wielkiego (np. w głosowaniu – pierwszy krok) lub jednoczcie się w niezgodzie na obłędną ideologię czy wynikający z tego stan państwa. Poniechajcie drażnienia światopoglądowego. Nie chcieliście socjalizmu? Zgoda, można go mieć dosyć, ale musicie się zgodzić“ na demokrację i liberalizm, a to ma takie konsekwencje, że kształtujące się różnice należy pomijać, a podkreślać interes wspólny, czym plasujemy się tuż obok socjalizmu. Żeby zaś nie było tak „pięknie” to stawiacie zaporę światopoglądową i odgradzacie się – to my, a to nie-my; to jest prawda, a to sofizmat. A rezultat? Parole, parole, parole...encore des paroles que tu sèmes au vent. Mais c'est fini le temps des rêves...

      około 11 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Gość

      Odnośnik bezpośredni

      Krucjata różańcowa to sfera duchowa, modlitewna, ale ksiądz Małkowski mówił też bardzo wyraźnie i bardzo konkretnie o zbliżających się wyborach. Nadrzędną koniecznością jest zadbanie o kontrolę prawidłowości wyborów na szczeblu lokalnym poprzez mężów zaufania w jak największej ilości lokali wyborczych. To powinien być obowiązek każdego Polaka, któremu zależy na Polsce.

      około 11 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz

    Wyróżnione

    Lubiane

    System komentarzy oparty o Komento

    Komentarze

    Aktywa Kremla i PIS bronią Kraskowskiego z obawy, że wygada się kto mu każe pluć na RG. Sądy orzekły, że nie ma żadnej afery. Uciekinier ziobro mścił ...
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    2 godzin(y) temu
    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1684882981591513&set=ecnf.100002094823336
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    12 godzin(y) temu
    Dobre jest to, że ta kobieta (Marta) od lat startuje w wyborach samorządowych i klapa. Pomimo występowania ramię w ramię z Urszulą. Lansu, polubień na...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    12 godzin(y) temu
    Marta Pasławska- Hurło zasiada w Radzie Społecznej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. Stanisława Popowskiego w Olszty...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    14 godzin(y) temu
    Pasławska to niech lepiej porozmawia ze swoim ulubionym prawnikiem, na temat pożyczki,którą zaciągnął w spółce, gdzie zasiada w radzie nadzorczej. To ...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    15 godzin(y) temu
    Przecież to bzdura. Brońcie Kraskowskiego bo w areszcie wygada na czyje zlecenie materiały sfabrykował i co wie o pewnych braciach
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    20 godzin(y) temu

    Ostatnie blogi

    • Apel o optymizm na wypadek wojny Dwadzieścia rosyjskich dronów, które ostatnio wleciały do Polski wzbudziły u wielu moich rodaczek i rodaków głęboki niepokój, a często przerażenie… Zobacz
    • Barbarzyński atak "silnych ludzi" Tuska na praworządność Zbigniew Lis Motto Tuska: Będziemy stosować prawo, tak jak my je rozumiemy, czyli uchwałami Sejmu i rozporządzeniami zmieniać ustawy, wg zasady –… Zobacz
    • Co trzeba zrobić, żeby PiS wygrało kolejne wybory? Zbigniew Lis Wielu Polaków głosujących nie za opozycją, tylko przeciw PiS, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji ich decyzji oraz z powagi… Zobacz
    • Michał Wypij, Paweł Warot – komentarz osobisty Bogdana Bachmury Bogdan Bachmura Dużo łatwiej o krytykę osób, których nie darzymy sympatią, z którymi jesteśmy w sporze lub konflikcie. Ale tym razem jest… Zobacz
    • 1

    Najczęściej czytane

    • Wyborcza sporządziła listę osób do zwolnienia z pracy, związanych z PiS
    • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego
    • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord
    • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”
    • Od 3 lat wywołuje fałszywe alarmy, sąd go wypuścił i Wiktor P. nasłał policję na dziennikarzy TV Republika
    • Rekonstrukcja pałacu w Klewkach za 9 mln zł przez dekonstrukcję?
    • Ks. Alfred Borski: "Pani Urszula Pasławska jest żoną Marka Michniewicza"
    • Spalarnia śmieci w Olsztynie nie powstrzymała kolejnej podwyżki za odpady
    • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach
    • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?
    • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali
    • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

    Wiadomości Olsztyn

    • Olsztyn

      • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali

        2026-06-12 06:30:15

        LIST OTWARTY organizacji związkowych działających w Regionie Warmińsko-Mazurskim i Wojewódzkim Szpitalu...

      • Władze Olsztyna wybrały firmę, która zaprojektuje rozbiórkę "szubienic"

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:50:36

        Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej, znany mieszkańcom Olsztyna jako „szubienice”,...

      • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

        2026-06-01 08:29:41

        Prokurator okręgowy w Olsztynie złożył wniosek do Prokuratury Krajowej o rozważenie złożenia kasacji...

    Wiadomości region

    • Region

      • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:53:42

        „Zawiedliśmy się na osobach, które z pozoru, wyglądu, usposobienia, wydawały się, że są uczciwe (...)...

      • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach

        Adam Jerzy Socha 2026-06-08 17:07:39

        Radni wojewódzcy PiS Paweł Warot i Piotr Soćko domagają się od wojewody warmińsko-mazurskiego, kurator...

      • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”

        Adam Jerzy Socha 2026-06-07 18:11:29

        Radni Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego z klubu PiS zwołali na poniedziałek 8 czerwca konferencję prasową...

    Wiadomości Polska

    • Polska

      • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord

        2026-06-10 07:18:56

        Sąd Rejonowy w Piasecznie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla znanego dziennikarza śledczego...

      • Polską rządzi oligarchia partyjna. Czy nowa Konstytucja to zmieni?

        Bogdan Bachmura 2026-06-01 09:03:33

        To dobrze, że prezydent Karol Nawrocki powołał Radę Nowej Konstytucji. To znacznie poważniejsza...

      • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego

        Adam Jerzy Socha 2026-05-30 20:02:15

        Agresją i kpinami zareagowali radni i wójt Jan Kasprowicz, na wystąpienie na sesji Rady Gminy w...

    O debacie

    • O Nas
    • Autorzy
    • Święta Warmia

    Archiwum

    • Archiwum miesięcznika
    • Archiwum IPN

    Polecamy

    • Klub Jagielloński
    • Teologia Polityczna

    Informacje o plikach cookie

    Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.