Ulicami Olsztyna przeszła Droga Krzyżowa
- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 27 marzec 2026 15:48
W Olsztynie pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego w piatek 27 marca 2026 roku odbyło się na Starym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo poprzedziła Msza św. w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, a zakończyła ok. godz. 20.30 w kościele Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Stacje Drogi Krzyżowej napisał ks. Dariusz Sonak, a czytali je dziennikarze Radia Olsztyn: Beata Świerkowska i Mirosław Sochacki.
Krzyż na zmianę nieśli członkowie bractw i stowarzyszeń katolickich świeckich i kościelnych, a także księża i seminarzyści WSP Hosianum.
Fot. A.Socha
https://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn.html?start=28#sigProIdbd0f8317b8


Teraz jest jeszcze minimum gwarancji praworządności gdy sprawa idzie do Białegostoku (oczywiś...