logodebata

Wspomóż jedyny portal na Warmii i Mazurach, który nie boi się publikować prawdy o politykach i jest za to ciągany po sądach. Nigdy, przez 18 lat istnienia, nie dostaliśmy 1 grosza dotacji publicznej. Redaktorzy i autorzy są wolontariuszami. Nr konta bankowego Fundacji „Debata”: 26249000050000450013547512. KRS: 0000337806. Adres: 11-030 Purda, Patryki 46B

niedziela, czerwiec 14, 2026
  • Debata
  • Wiadomości
    • Olsztyn
    • Region
    • Polska
    • Świat
    • Urbi et Orbi
    • Kultura
  • Blogi
    • Łukasz Adamski
    • Bogdan Bachmura
    • Mariusz Korejwo
    • Adam Kowalczyk
    • Ks. Jan Rosłan
    • Adam Jerzy Socha
    • Izabela Stackiewicz
    • Bożena Ulewicz
    • Mariusz Korejwo
    • Zbigniew Lis
    • Marian Zdankowski
    • Marek Lewandowski
  • miesięcznik Debata
  • Baza Autorów
  • Kontakt
  • Jesteś tutaj:  
  • Start
  • Blogi
  • Adam Jerzy Socha
  • „Nie dla ACTA” w postesbeckim Olsztynie

Adam Jerzy Socha

„Nie dla ACTA” w postesbeckim Olsztynie

Szczegóły
Opublikowano: środa, 25 styczeń 2012 20:42
socha„Precz z cenzurą!”, „Precz z komuną!” - nie sądziłem, że doczekam w czerwonym Olsztynie demonstracji młodzieży, która w liczącym prawie 3 tys. osób pochodzie protestowała przeciwko ACTA. Kłamstwa i pijarowskie sztuczki ekipy Tuska przestały działać. Lemingi się obudziły! To cud!
Młodzież w Olsztynie, tak jak w całej Polsce, zwołała demonstrację za pomocą „Facebooka”. Pomimo śnieżycy, w środę 25 stycznia 2012 roku (dla mnie historyczna data), o godz. 18.00 zebrało się pod halą Urania ponad 2 tys. osób. Wyruszyli na rynek Starego Miasta eskortowani przez policję. Gdy tam dotarli pochód liczył około 3 tys. osób.
To była naprawdę kolorowa koalicja, nie jak ta dęta, lewacka, kilkusetosobowa blokująca Marsz Niepodległości w Warszawie. Widziałem w pochodzie ludzi różnej orientacji ideowej, od UPR po SLD, ale przede wszystkim była to demonstracja młodzieży, która wychowała się już w III RP. Drwili z celebrytów wspierających rząd Tuska. Jeden z transparentów: "Po co nam ACTA, jak mamy Z.Hołdisa”. Mój Boże, autor kultowej „Autobiografii” wyszydzany przez młodzież. Tak kończą sprzedajni idole!










acta_grupa
Rozmawiałem z wieloma uczestnikami pochodu. Bezbłędnie odczytali intencje rządu, że w sposób tajny Donald Tusk i jego kamaryla chce wprowadzić kaganiec cenzury do Internetu, ostatniej w Polsce przestrzeni wolnego słowa. Wystarczy bowiem byle skarga, byle podejrzenie, że dana witryna czy bloger naruszył czyjąś własność, a będzie to podstawa, by o 6 rano, zamiast mleczarza, do domu właściciela strony czy bloga wjechała brygada ABW, tak jak w Tomaszowie Maz. Dla młodych ludzi jest oczywiste, że ofiarą będą padać witryny i blogi piszące krytycznie o rządzących Polską.




































Kłamstwa i pijarowskie sztuczki ekipy Tuska przestały działać. Lemingi się obudziły! To cud!














Adam Socha







PS. Zapraszamy młodzież na proces, który odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia w Sądzie Okręgowym w Olsztynie, ul. Dąbrowszczaków 44A. Najbogatszy biznesmen regionu Andrzej Dowgiałło pozwał za artykuły w "Debacie"Adama Sochę i wydawcę "Debaty" - ten proces zacznie się o godz. 9.00. w sali 331.  O godz 12.30 w tej samej sali ruszy proces historyka z IPN, Pawła Warota, który zdemaskował wielu prominentych kapusiów SB na łamach "Debaty". Pozwał go urzędnik gabinetu marszałka, Zdzisław Szymocha, niedoszły prezes Radia Olsztyn.

















Redakcja
Tweet
Pin It
  • Poprzedni artykuł
  • Następny artykuł

Skomentuj

Komentuj jako gość

    0

    Biorą udział w konwersacji

    Komentarze (34)

    • Sortuj - najpierw najstarsze
    • Sortuj - najpierw najnowsze
    • Subskrybuj poprzez e-mail
    Pokaż poprzednie komentarze
    • Gość - SZARY

      Odnośnik bezpośredni

      @ anonim: cyt. z \"anonima\" -\"Mam oczywiście swoje uwagi do rozumienia \"wolności\" przez polskich administratorów sieci. Więcej: mam pretensję że nie powstrzymują chamstwa i szyderstw jednych wobec drugich. To nie jest wolność to jest warcholstwo. to po pierwsze.\" a dalej piszesz;\"Panie Lisiecki nie pisz Pan bzdur\",\"spadaj na szczaw\".- to tylko kwiatki z tego wątku, na innych bywało gorzej. Po co te wtręty o warcholstwie, o chamstwie i szyderstwie? Czyżby klasyczny strzał w stopę.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - admin

      Odnośnik bezpośredni

      @POwrót zamordyzmu
      @Internalta
      Wklejanie tych samych tekstów pod różnymi nickami jest mało zabawne. Napisz coś od siebie albo przenieś się gdzie indziej.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - jjcool

      Odnośnik bezpośredni

      GMO - mity poprzedzone mitami nad mity. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jednym z pracowników MONSATO był polski profesor Wojciech Kaniewski - niezwykle mądry człowiek, któremu dobrze znana firma w kraju odmówiła współpracy. Potem szukał możliwości pracy w Monsato - zaprojektował warzywo nie tylko zmodyfikowane ale i smaczne i od tego się zaczęło.

      1) GMO przechodzą testy znacznie bardziej restrykcyjne niż uprawy ekologiczne. Testy nawet do 5 lat - ale to się pomija, albo mówi o przekupstwie i tworzy teorie spiskowe do teorii. Ekologicznych upraw się nie KONTROLUJE bo są ekologiczne !

      2) ile osób zmarło jedząc z upraw ekologicznych (głośne kiełki) a ile jedząc GMO ? Sam jadłem pomidorki GMO :) i co ? stałem się zielonym ludzikiem ?

      3) Pisanie bzdur o niewiadomych białkach powstających dodatkowo trzeba sobie zatrzymać w ustach :) do tej pory ŻADNEGO nie zapodano.

      4) Panie i Panowie lubicie soje ? fajnie ... 95 % upraw to trans-geny :D

      4 i 1/2 Panie i Panowie narzekacie na GMO ale sami jecie takie świństwa NIEGMO, że lepiej być nie może, do tego nie umiecie jeść bo pożeracie w wyścigu na czas, a dbanie o zdrowie ... to już legenda:

      napoje energetyczne, chrupki, żelki, super ostre potrawy, batoniki, ciastka i ciasteczka, produkty czekoladopodobne, napoje kolorowe i inne temu podobne.

      Do tego siedzicie przed monitorami bez ruchu ! Zwalniacie dzieci albo siebie z WF. Na zajęciach terenowych dla 1 roku - biologii na 45 osób przy wejściu na Stożek (łagodny pagórek) padło mi 15 osób z zadyszki ?

      I GDZIE W SZKOŁACH PROWADZI SIĘ LEKCJE Z HIGIENY !

      i wszyscy mądrzy są nt. GMO ! ...

      5) Była możliwość rozmowy ze mną jak i z biotechnologami na temat GMO

      http://www.atrinbiotech.us.edu.pl/zjazd/program.html

      żaden przeciwnik i zwolennik teorii spiskowych się nie pojawił - podobnie jak i podczas innych konferencji w kraju.

      Pan Piotr Lisiecki dodał od siebie wystarczająco dużo :) ale czy to wystarczy ? Ile osób zna się na genetyce a ile na roślinach - Panie Piotrze program jest ograniczony do minimum w liceum a i w książkach są błędy.

      Podobnie jak i bzdury dotyczące podstawowych szczepień ! Ludzie ... za łeb się chwytam podczas wywiadówki słysząc, że dzieci nie są szczepione na tężec albo HBV i nie będą szczepione ! a już szczytem była odmowa jednego ze studentów I roku przyjęcia serum na jad żmii podczas zajęć terenowych !!!!

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - jjcool

      Odnośnik bezpośredni

      Wracając do ACTA - sam nie jestem przeciwnikiem wielu zapisów (piracenie oraz podróbki) tej umowy.

      Z jednej strony mamy osoby, dla których plik z programem czy grą - to każdy inny plik, który dowolnie można pobrać sobie z internetu. Lepiej - można na tym zrobić interes - np. pobierać opłaty za pobranie tego pliku lub też zarabiać na pobranym programie. W ilu firmach jeszcze są pirackie AutoCAD\'Y ?

      Żeby było ciekawiej - uczelnie mają system MSDNAA - czyli darmowy, legalny Windows dla każdego studenta. Uczelnie zakupują Corela, Autocada specjalnie na licencjach dla studentów. Okazuje się jednak, że w tym roku zarejestrowało się zaledwie 10% studentów by pobrać legalny system Windows !

      Z drugiej strony mamy ceny - część programów jest o wiele tańsza w USA. Podatki robią swoje i polityka firm też - ale to niczego nie zmienia - jest masa zamienników :) legalnych i dobrych.

      Dla części Państwa ceny np. Corel dla użytkownika domowego kosztuje 350 zł, Office 2010 za 205 - 350 zł - to już o wiele za dużo - ale kiedy chodzi o pamięć RAM, inne akcesoria komputerowe albo piwo to już mają Państwo inne podejście. Lepiej napiszę - części osób wystarczy OpenOffice albo Gimp, blender ... albo nawet sam Linux - ale lepiej jest dorwać PLIK ! Co do licencji OEM nigdy nie odmówiono mi aktywacji :).

      Jak ma się poczuć osoba lub firma, która zakupiła legalne oprogramowanie ? Nie pojechałem na urlop, nie wypiłem piwa - kupiłem program i w oczach wielu ludzi stałem się frajerem albo nawet gorzej - POMAGAM TYM ZŁYM !!!

      Jednak sposób wprowadzenia oraz potraktowanie ludzi przez wprowadzających ACTA jest poniżej krytyki. Obecne prawo moim zdaniem dobrze chroni przed piraceniem - jednak skala zjawiska jest ogromna. Nie byłem świętoszkiem i ja sam - za czasów Amigi - i 486 ale co młody szczeniak wiedział o pracy programistów ?

      Ostatecznie cześć piratów w końcu kupi legalny program, muzykę lub grę ale nadal to niewielki procent. Część osób - olewa nawet prośby crakerów by KUPIĆ program !

      Naprawdę nie obchodzi mnie ile policja czy urzędnicy mają nielegalnego oprogramowania - to ich komputery ja mam swój.

      Podobnie sprawa wygląda z podróbkami - w tym tez popieram ACTA. Kupiłem za 50 zł ładowarkę do Motoroli by zobaczyć po 3 miesiącach tandetną przetwornicę, taką samą jaką się stosuje w ładowarkach za 10 zł !!!! Każdy kto zna Motorole wie, jak są czułe na jakość zasilania. Dobrze, że sprzedawca przyjął reklamacje. Wtedy cała partia zasilaczy poleciała - Podobnie jest i z bateriami do telefonów komórkowych - czy nie lepiej kupić raz za 100 zł i mieć na dłużej czy lepiej zmieniać co 3 miesiące baterię i zapłacić w ostatecznym rozrachunku znacznie drożej ? A co Powiedzą Państwo na podróbkę pendriva albo zewnętrznego dysku twardego ?

      http://nt.interia.pl/news/niezwykla-podrobka-dysku-samsunga,1622094

      ...

      i teraz ... Państwa Praca ...

      Pragnę także przypomnieć, że jednym z powodów upadku naszej elektroniki były tandetne podróby z Chin. Każdy kto ma lub miał UNITRĘ lub DIORĘ przyzna mi rację.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - hen

      Odnośnik bezpośredni

      Wtręty o GMO przedstawiony przez kilku dyskutantów z pozoru wydaje się absolutnie bez związku z tematem artykułu. Z pozoru jedynie, bo w rzeczywistości opisują powstawanie mitu. Czyli pewnego tworu, opartego o brak lub niechęć zrozumienia zagadnienia, o którym mit mówi, ale prawdy nawet nie próbuje dociekać. Dokładnie to samo jest z ACTA. Niby wszyscy protestują przeciw czemuś, ale właściwie tak do końca to nie wiedzą dokładnie przeciw czemu.
      Popierając pana jjcool dodam, że żywność genetycznie modyfikowana to praktycznie wszystko, co dziś jemy. Wszystko, właściwie bez jakichkolwiek wyjątków. Modyfikacje genetyczne są podstawą hodowli - roślin i zwierząt - od początku istnienia rolnictwa. Tylko tego tak nie nazywano, jak dziś, bo i biotechnologia współczesna to inna dziedzina niż jeszcze 30 lat temu. A dzisiejsze sprzeciwy wynikają jedynie ze stosowanych technologii, które przypomina te, budzące absolutny sprzeciw z powodów religijnych w innej dziedzinie nauki.
      Mit opiera się bardziej na wierze niż wiedzy. I dzisiejsze protesty ACTA opierają się również bardziej na wierze w relacje innych niż wiedzy o treści tej umowy o charakterze handlowym. Treści tak ogólnej, że w skrajnych przypadkach może się zdarzyć, że niemożliwym będzie korzystanie w trakcie pisania prac o charakterze naukowym - licencjackich, magisterskich - z jakiejkolwiek literatury i cytowania fragmentów, bo właściciel \"praw autorskich\" do cytowanego dzieła zażądać może pieniędzy za użycie w treści tego, do czego ma prawa.
      I zostaną \"jedynie słuszne prawdy\"z którymi dyskusja ze względu na okoliczności materialne nie będzie możliwa.
      Z cenzurą można wygrać, z chciwością i głupotą, które towarzyszą człowiekowi od początku świata nikomu jeszcze się nie udało.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Ł. N.

      Odnośnik bezpośredni

      \"Pragnę także przypomnieć, że jednym z powodów upadku naszej elektroniki były tandetne podróby z Chin.\"

      Oh... really? A ja znam przypadek Optimusa i nie sądzę, żeby przyczyną były \"podróby z Chin\"... Na temat rzekomej szkodliwości importu towarów z Chin nie chce mi się dyskutować.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - jjcool

      Odnośnik bezpośredni

      Panie Łukaszu co innego Optimus a co innego Diora albo Unitra. Diora powstała w 1945, Unitra w 1970 albo 1971 roku a Optimus chyba w 1986 roku albo 1987 roku. Koleją sprawą są odbiorcy oraz oferta. Optimus miał idealne warunki z racji postępującej komputeryzacji kraju. Sam pisałem, tez o jednym z powodów a nie jedynym powodzie - a powodów było o wiele wiele więcej.

      ... Really :)

      Nadal jednak w jakości \"dostrojenia\" analogowego dźwięku - korektory UNITRY nie mają sobie równych :)

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - Adam Kowalczyk

      Odnośnik bezpośredni

      Dajcie spokój tym Chińczykom. Robią tanie rzeczy dla biednych ludzi a podróby dla frajerów co myślą, że będą wyglądali na bogatych. Podróba ze znakiem firmowym to przestępstwo ale zrobienie podobnego, taniego badziewia to rozszerzenie oferty rynkowej.
      A uwagi jjcool\'a o wyrobach UNITRY są odpowiedzią. Za jakość zawsze trzeba płacić. Jeżeli ktoś nie zamierza płącić za jakość to rynek zaleje badziewie. I to się właśnie dzieje. Nie rozumiem tylko czemu wspieracze badziewia narzekają na badziewie. To jakaś schizofrenia.
      Z oprogramowaniem jest nieco inaczej choć podobnie bo kradzież oprogramowania jest kradzieżą i tyle. Ja jakoś w życiu radzę sobie nie mając Windows i żyję. Linux plus OpenOffice a raczej już LibreOffice, w całości zaspokajają moje potrzeby. A korzystam z kompa bardzo aktywnie nie tylko pisząc. Fakt, nie mam na komputerze żadnej gry. Szkoda mi na to czasu. Nie rozumiem też czemu urzędy dla celów biurowych - wyłącznie pisania decyzji i innych pism kupują nie tylko Windows ale nawet Worda mając praktycznie identycznego OpenOffice\'a do Windows za darmo. Nie widzę powodu dla którego ktoś \"musi\" ukraść oprogramowanie. Po prostu w głowie mi się to nie mieści. Takich ludzi trzeba ścigać. Ale do tego wystarczą dotychczasowe środki prawne.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - fifi

      Odnośnik bezpośredni

      @ Adam
      To masz taką małą głowę ? Ale co innego mnie zmusza do zabrania głosu. To nie jest tak, że podróbka zawsze jest gorsza od oryginału. Przykładem jest historia wiertarek Black & Decker. Chińskie podróbki były lepsze niż te produkowane we Włoszech. Dlaczego ?. No właśnie.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz
    • Gość - adi

      Odnośnik bezpośredni

      NIestety. Lemingi przebudziły się na chwilkę, bo ktoś (PO) właśnie im podusię spod główek zabrał. Jak tu teraz będą ściągać muzykę, filmy ... Jak teraz śnić, jak pozostawać w letargu? Nie ma się co łudzić. Nie o demokratyczną wolność słowa im idzie. A swoją drogą interesujące, jak bojownicy o słuszną sprawę partii o wdzięcznej nazwie PO z facebooka chwilowo zamilkli :-))))) buahahahaha Przynajmniej na chwilkę.

      około 14 lat(a) temu http://maps.google.com/maps?z=15&q=,
      0 Lubię Podziel się Krótki URL: Facebook Twitter Google Plus Odpowiedz

    Wyróżnione

    Lubiane

    System komentarzy oparty o Komento

    Komentarze

    Aktywa Kremla i PIS bronią Kraskowskiego z obawy, że wygada się kto mu każe pluć na RG. Sądy orzekły, że nie ma żadnej afery. Uciekinier ziobro mścił ...
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    2 godzin(y) temu
    https://www.facebook.com/photo/?fbid=1684882981591513&set=ecnf.100002094823336
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    11 godzin(y) temu
    Dobre jest to, że ta kobieta (Marta) od lat startuje w wyborach samorządowych i klapa. Pomimo występowania ramię w ramię z Urszulą. Lansu, polubień na...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    12 godzin(y) temu
    Marta Pasławska- Hurło zasiada w Radzie Społecznej przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. Stanisława Popowskiego w Olszty...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    13 godzin(y) temu
    Pasławska to niech lepiej porozmawia ze swoim ulubionym prawnikiem, na temat pożyczki,którą zaciągnął w spółce, gdzie zasiada w radzie nadzorczej. To ...
    LIST OTWARTY związkowców do po...
    14 godzin(y) temu
    Przecież to bzdura. Brońcie Kraskowskiego bo w areszcie wygada na czyje zlecenie materiały sfabrykował i co wie o pewnych braciach
    Aresztowano dziennikarza Krask...
    19 godzin(y) temu

    Ostatnie blogi

    • Apel o optymizm na wypadek wojny Dwadzieścia rosyjskich dronów, które ostatnio wleciały do Polski wzbudziły u wielu moich rodaczek i rodaków głęboki niepokój, a często przerażenie… Zobacz
    • Barbarzyński atak "silnych ludzi" Tuska na praworządność Zbigniew Lis Motto Tuska: Będziemy stosować prawo, tak jak my je rozumiemy, czyli uchwałami Sejmu i rozporządzeniami zmieniać ustawy, wg zasady –… Zobacz
    • Co trzeba zrobić, żeby PiS wygrało kolejne wybory? Zbigniew Lis Wielu Polaków głosujących nie za opozycją, tylko przeciw PiS, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji ich decyzji oraz z powagi… Zobacz
    • Michał Wypij, Paweł Warot – komentarz osobisty Bogdana Bachmury Bogdan Bachmura Dużo łatwiej o krytykę osób, których nie darzymy sympatią, z którymi jesteśmy w sporze lub konflikcie. Ale tym razem jest… Zobacz
    • 1

    Najczęściej czytane

    • Wyborcza sporządziła listę osób do zwolnienia z pracy, związanych z PiS
    • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego
    • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord
    • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”
    • Od 3 lat wywołuje fałszywe alarmy, sąd go wypuścił i Wiktor P. nasłał policję na dziennikarzy TV Republika
    • Rekonstrukcja pałacu w Klewkach za 9 mln zł przez dekonstrukcję?
    • Ks. Alfred Borski: "Pani Urszula Pasławska jest żoną Marka Michniewicza"
    • Spalarnia śmieci w Olsztynie nie powstrzymała kolejnej podwyżki za odpady
    • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach
    • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?
    • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali
    • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

    Wiadomości Olsztyn

    • Olsztyn

      • LIST OTWARTY związkowców do poseł Urszuli Pasławskiej w sprawie konsolidacji szpitali

        2026-06-12 06:30:15

        LIST OTWARTY organizacji związkowych działających w Regionie Warmińsko-Mazurskim i Wojewódzkim Szpitalu...

      • Władze Olsztyna wybrały firmę, która zaprojektuje rozbiórkę "szubienic"

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:50:36

        Pomnik Wyzwolenia Ziemi Warmińskiej i Mazurskiej, znany mieszkańcom Olsztyna jako „szubienice”,...

      • Prokuratura w Olsztynie chce kasacji wyroku w sprawie adwokata od "trumny na kółkach"

        2026-06-01 08:29:41

        Prokurator okręgowy w Olsztynie złożył wniosek do Prokuratury Krajowej o rozważenie złożenia kasacji...

    Wiadomości region

    • Region

      • Dlaczego samorządowcy zostali oskarżeni w procesie Helpera?

        Adam Jerzy Socha 2026-06-09 09:53:42

        „Zawiedliśmy się na osobach, które z pozoru, wyglądu, usposobienia, wydawały się, że są uczciwe (...)...

      • Radni wojewódzcy PiS domagają się kontroli w ukraińskich szkołach

        Adam Jerzy Socha 2026-06-08 17:07:39

        Radni wojewódzcy PiS Paweł Warot i Piotr Soćko domagają się od wojewody warmińsko-mazurskiego, kurator...

      • Radny: „Czy szkoła w Bartoszycach (...) uczy, że Bandera jest bohaterem...”

        Adam Jerzy Socha 2026-06-07 18:11:29

        Radni Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego z klubu PiS zwołali na poniedziałek 8 czerwca konferencję prasową...

    Wiadomości Polska

    • Polska

      • Aresztowano dziennikarza Kraskowskiego. Ujawnił związki Giertycha z aferą Polnord

        2026-06-10 07:18:56

        Sąd Rejonowy w Piasecznie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla znanego dziennikarza śledczego...

      • Polską rządzi oligarchia partyjna. Czy nowa Konstytucja to zmieni?

        Bogdan Bachmura 2026-06-01 09:03:33

        To dobrze, że prezydent Karol Nawrocki powołał Radę Nowej Konstytucji. To znacznie poważniejsza...

      • Wójt i radni Gietrzwałdu odpowiedzieli agresją na apel Kamińskiego

        Adam Jerzy Socha 2026-05-30 20:02:15

        Agresją i kpinami zareagowali radni i wójt Jan Kasprowicz, na wystąpienie na sesji Rady Gminy w...

    O debacie

    • O Nas
    • Autorzy
    • Święta Warmia

    Archiwum

    • Archiwum miesięcznika
    • Archiwum IPN

    Polecamy

    • Klub Jagielloński
    • Teologia Polityczna

    Informacje o plikach cookie

    Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.