Marszałek Protas prowadzi region w ślepą uliczkę?
- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 17 grudzień 2012 21:18
Podporządkowanie kultury przemysłowi turystycznemu jest ślepą uliczką Warmii i Mazur – to jeden z głównych wniosków specjalnego raportu, który przygotował zespół badawczy pod kierunkiem kulturoznawcy i socjologa, profesora Uniwersytetu Warszawskiego Barbary Fatygi. - Dlatego kampania „Mazury Cud Natury, to zmarnowane środki. Jedynym efektem takich kampanii będzie zniszczenie zasobów naturalnych Mazur - uważa prof. Fatyga. Drugi ważny wniosek: miejsce autentycznych elit zajmują pseudoelity. - JEŚLI NIE ODBUDUJEMY ELIT, TO WSZYSCY PRZEPADNIEMY - stwierdziła prof. Fatyga. Raport został przedstawiony 17 grudnia w CEiK-u.
Czytaj więcej: Marszałek Protas prowadzi region w ślepą uliczkę?

Wnikliwie patrzy władzy na ręce. Każdej władzy, bo każda władza deprawuje, a zwłaszcza ta pozbawiona kontroli społecznej.
„Tkwimy już z wyciągniętą ręką do pojednania ponad 20 lat. Niestety ta ręka wisi w powietrzu. Ta poprzeczka pojednania została w tym roku bardzo wysoko podniesiona. Mianowicie teraz mamy znosić w panteonie narodowym ludzi pokroju Kazimierza Dudka” - czytaj wystąpienie Bogdana Bachmury pod pomnikiem Wolności Ojczyzny, 13 grudnia, w 31 rocznice Stanu Wojennego oraz poruszający wiersz Anny Żurawek-Niszczak „Trzy rocznice”.
52 proc. ankietowanych mieszkańców Olsztyna opowiedziała się za liczeniem stawki opłaty za odbiór odpadów od osoby. Za liczenie od poboru wody było średnio 11 proc., od pow. mieszkania – 7 proc i od gospodarstwa domowego - 27 proc. Udział w ankiecie w sumie wzięło 2853 mieszkańców. Ankieta nie jest opinią wiążącą władze miasta, ale prezydent Piotr Grzymowicz zapewnił, że uszanuje wynik ankiety.